Praėjusią savaitę Kaune užregistruota 14 gripo atvejų – Kas vyksta Kaune

Praėjusią savaitę Kaune užregistruota 14 gripo atvejų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 13-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 60,8 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Didžiausias sergamumas ketvirta savaitė registruojamas Kėdainių rajone – 92,7 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai serga Kauno rajono gyventojai, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Per savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis sumažėjo 8 proc., tačiau daugėja gripo atvejų. Kaune užregistruota 14 gripo atvejų, iš kurių 7 susirgę gripu yra vaikai iki 17 metų.

Prienų rajone iš 5 susirgusiųjų gripu yra trys vaikai iki 17 metų. Vaikai sudaro 50 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 13-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nebuvo.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje 2022 m. 13-ąją metų savaitę / NVSC nuotr.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra 2 kartus didesnis. Pernai 13-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 25,1 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Registruotas 1 gripo atvejis Kaišiadorių rajone. Vaikai sudarė 45 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Didžiausias sergamumas registruotas Kėdainių rajone – 31,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.
NVSC specialistai primena, kad gripo sezonas dar tęsiasi, todėl svarbu laikytis gripo profilaktikos priemonių:

• Kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu;

• Laikytis rankų, nosies higienos;

• Vengti kontakto su sergančiu asmeniu;

• Kuo dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas;

• Stiprinti imunitetą;

• Laikytis darbo ir poilsio režimo;

• Būti fiziškai aktyviems.

Veiksmingiausia gripo ir jo pasekmių kontrolės priemonė yra kasmetinis senyvo amžiaus žmonių ir kitų rizikos grupių, bei su jais bendraujančių asmenų skiepijimas. Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA