Kauno menininkų namai džiaugiasi atsinaujinusiu fasadu – Kas vyksta Kaune

Kauno menininkų namai džiaugiasi atsinaujinusiu fasadu

Kaunas.lt nuotr.

Europos kultūros sostinės metus Kauno menininkų namai (KMN) pasitinka atsinaujinę. Restauruotas pastato fasadas ir vertingosios jo detalės, įrengtas dekoratyvinis apšvietimas. Intensyviai ruošiamasi antrajam darbų etapui – Europos paveldo ženklu pažymėto pastato vidaus patalpų remontui bei tvoros ir sklypo tvarkymui.

Darbai užtruko lygiai metus

Kaip nurodoma Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai, nors Kauno menininkų namai nebuvo kritinės būklės, tačiau dalis elementų buvo gerokai nusidėvėję. Prireikė tvarkyti suskilinėjusią ir drėgmės pažeistą lauko terasą, atnaujinta dalis nutrupėjusių laiptų bei atraminės konstrukcijos. Taip pat demontuotas vėliau atsiradęs stogelis vidiniame kieme, o po juo buvusi vėdinimo sistema perkelta į pastato vidų.

„Pasiruošimas truko kelerius metus, tačiau atliktas itin kruopščiai: nustatyta pastato konstrukcijų ir puošybos elementų būklė, patikslintos vertingosios savybės, atlikti polichrominiai tyrimai. Įgyvendinus projektą, statinys atgavo savo originalią formą. Pernai kovą pradėti darbai truko lygiai metus“, – pasakoja Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Atnaujinant fasadą pašalintas senas ir byrantis tinkas, remiantis polichrominiais tyrimais atkurta istorinė pastato spalva. Restauratoriai atnaujino medinius pastato langų rėmus ir duris, koncertų salę bei kitas erdves puošiančius dailininko Vytauto Banio vitražus „Mūzos“. Įrengtas ir dekoratyvinis apšvietimas, išryškinantis atnaujintą fasadą.

Pastatas taps prieinamesnis

Šiemet miestas planuoja dar du projektų pirkimus – tvoros, laiptų ir sklypo sutvarkymo bei vidaus patalpų tvarkybos.

„Lygiagrečiai pagrindinės Kauno menininkų namų kultūrinės veiklos, šių metų užduotis taip pat yra parengti du naujus darbo projektus, pagal kuriuos vėliau bus perkami rangos darbai. Po praėjusių metų realių fasado remonto darbų, šie bus skirti planavimui ir pasiruošimui.

Kalbant apie vidaus patalpas jau turime nemažą įdirbį. Dar 2018 m. atlikti patalpų vidaus matavimai, pastato architektūriniai ir vidaus polichrominiai tyrimai, suplanuotas prieinamumo užtikrinimas. Tikimės, kad švenčiant Kauno menininkų namų 55-ąjį gimtadienį, galėsime pakviesti į atsinaujinusius ir visiems atvirus namus“, – pasakojo Kauno menininkų namų informacijos specialistė, atliekanti direktoriaus funkcijas, Viktorija Mašanauskaitė-Rinkšelė.

Kauno menininkų namų pastato erdves siekiama pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia. Tam bus skirtas įėjimas iš kiemo pusės, o tarp skirtingų pastato aukštų numatyta įrengti liftą.

Remontuojant vidaus erdves bus atnaujinamos inžinerinės sistemos, atstatomos sovietmečiu panaikintos pertvaros, o rūsio patalpas planuojama pritaikyti KMN administracijos darbuotojų poreikiams, kad daugiau pastato erdvių liktų renginiams.

Taip pat bus atnaujinta nuo V. Putvinskio gatvės pastatą juosianti tvora ir visa aplinka. Čia pat baigiamas tvarkyti ir Menininkų skverelis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA