„Žalgiris“ kauniečiams įteikė įspūdingą Kovo 11-osios dovaną | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ kauniečiams įteikė įspūdingą Kovo 11-osios dovaną

Kauno „Žalgiris“ - Barcelonos „Barcelona“ / DELFI nuotr.

Kauno „Žalgiris“ per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną namuose priėmė ypatingą svečią – Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą „FC Barcelona“ ekipą. Skanduotėmis Ukrainai aidinčioje arenoje šeimininkai pademonstravo išskirtinį užsidegimą ir įsirašė septintą Eurolygos pergalę rezultatu 91:84 (9:17, 26:18, 21:28, 35:21).

Mėlynai geltonais virtę žaliai balti mačą pradėjo su Ty Websteriu, Pauliumi Jankūnu, Janiu Strelnieku, Joffrey Lauvergne’u ir Edgaru Ulanovu priešaky, bet pirmųjų taškų laukti teko ilgai.

Abi ekipos pirmųjų atakų metu liko „tuščios“, bet jau netrukus prapliupo toliašaudė katalonų artilerija: po tris taškus metė Nicolas Laprovittola, Dante Exumas, Nikola Mirotičius, ir sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes švieslentėje degė 0:9 „Žalgirio“ nenaudai. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę, šeimininkų taškų sąskaitą atidarė tolimas E. Ulanovo dūris – 3:9.

Arenoje kilusią aplodismentų audrą malšino savo tritaškį švystelėjęs Rokas Jokubaitis – 3:12. Po gero epizodo gynyboje „Barcelona“ krepšį galingu dėjimu drebino Joshas Nebo, dar du netrukus pridėjo Lukas Lekavičius – 9:12. Iš distancijos negailestingas buvo Kyle’as Kuričius, o paskutinė „Žalgirio“ ataka buvo nesėkminga – 9:17.

Prasidėjus antram kėliniui, skirtumą iki dviženklio didino greitame išpuolyje kamuolį iš viršaus tarsi vinį įkalęs Brandonas Daviesas, bet žalgiriečius pirmyn truktelėjo J. Lauvergne’o baudos – 11:19. Puolimą gaivino vieno metimo skirtumu šeimininkus priartinęs Nielsas Giffey (16:19), pražangą po krepšiu provokavo „Žalgirio“ prancūzas, realizavęs vieną baudą ir kauniečiams atkovojus kamuolį įridenęs dar du – 19:19. Katalonai truktelėjo pirmyn, bet rezultatą netrukus lygino L. Lekavičius – 21:21.

Kauniečius į priekį pirmąkart penktadienį išvedė T. Websterio baudų metimai – 23:22. Griausmingų plojimų sulaukė dukart vieno „Barcelonos“ išpuolio metu varžovą blokavęs E. Ulanovas. „Žalgirį“ baudomis timptelėjo N. Giffey, bet fantastišką metimą su pražanga realizavo N. Laprovittola – 25:25. Visgi ketvirčio pabaiga kiek geriau susiklostė svečiams – aptirpdę skirtumą, paskutiniu taikliu N. Kuričiaus tritaškiu jį ir visiškai panaikino – 35:35.

Vienas pergalės kalvių buvo L. Lekavičius, įsūdęs 22 taškus ir surinkęs 26 naudingumo balus / DELFI nuotr.

„Barcelona“ trečiąjį kėlinį atidarė dviem tritaškiais, tuo metu L. Lekavičius pataikė vieną – 38:41. Deficitą iki minimalaus mažino „Žalgirio“ prancūzas, o į priekį netrukus išvedė N. Giffey – 42:41. Apsikeitus rezultatyviomis atakomis, šeimininkus į priekį vėl traukė vokietis, bet žaibišku prasiveržimu su pražanga atšovė R. Jokubaitis – 46:48. Bestringančią ataką gelbėjo taikli L. Lekavičiaus rankelė (49:48), tuo metu fanų džiaugsmui N. Mirotičius prasižengė puolime.

Kėliniui persiritus į antrą pusę ir „Žalgiriui“ stovint vietoje, „Barca“ taškus rinko baudomis – 49:53. Ištiksėjus beveik septyniomis minutėms, šeimininkus iš toli baudė R. Jokubaitis – 49:56. Kai labiausiai reikėjo iš distancijos prabilo Artūras Milaknis – 52:56. Likus žaisti vieną minutę, žalgiriečių klaidos puolime leido svečiams įgyti solidesnį pranašumą, kurį šaltu veidu didino K. Kuričius – 54:63. L. Lekavičiaus išpuolis viena ranka ketvirčio pabaigoje „Žalgiriui“ leido kvėpuoti kiek lengviau – 56:63.

Lemiamą ketvirtį tritaškiu atidarė L. Lekavičius, tačiau arenos lanko tvirtumą triuškinančiu dėjimu išbandė Rolands Šmits – 59:65. Atsilikimą iki minimalaus braukė du plius vienas situaciją realizavęs J. Lauvergne’as, kitos atakos metu sprogdinęs triukšmo bombą – 66:65. „Žalgirį“ į priekį vedė L. Lekavičius, nors šeimininkų pranašumą tuoj pat tirpdė R. Jokubaitis 72:70.

Kauniečių pranašumą didino vieną baudą pataikęs E. Ulanovas, po „Barcelonos“ klaidos puolime siuntęs priešininkus į nokdauną – 80:72. „Žalgirį“ prie pergalės artino N. Giffey bauda, bet pasiduoti dar nebuvo nusiteikęs tritaškį dūręs K. Kuričius – 82:77. Baudų lenktynėse svečiams išlošti nepavyko – Kauno ekipa įsirašė pergalę rezultatu 91:84.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 22, J. Lauvergne 18, E. Ulanovas 16, N. Giffey 14, J. Nebo 8, A. Milaknis 7, T. Websteris 2, M. Blaževičius 2, R. Miniotas 2, P. Jankūnas 0, J. Strelniekas 0.

„FC Barcelona“: N. Mirotičius 26, N. Laprovittola 16, K. Kuričius 15.

Kaip skelbia oficialus „Žalgirio“ portalas, tai yra pirmas kartas, kuomet 2016–2020 metų laikotarpiu „Žalgirį“ į pergales vedęs Š. Jasikevičius sutinkamas žaliai baltų sirgalių – praėjusiais metais su katalonais Kaune svečiavęsis Šaras žaidė prie tuščių tribūnų.

Neeilinis susitikimas tai ir „Žalgirio“ treneriui Jure Zdovcui – 1999–2000 metų laikotarpiu slovėnas kartu su Š. Jasikevičiumi atstovavo Liublianos „Union Olimpia“ ir čia užmezgė artimą draugystę.