Apsunkintas patekimas į Marijampolę, nusidriekė beveik 100 kilometrų spūstys – Kas vyksta Kaune

Apsunkintas patekimas į Marijampolę, nusidriekė beveik 100 kilometrų spūstys

BNS 2022/01/21 19:50
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Dėl prastų eismo sąlygų ir ketvirtadienį Lenkijoje įvykusio eismo įvykio bei uždaryto pasienio ties Kalvarijos postu nusidriekė spūstys, jos penktadienio vakarą siekia iki pat Kauno rajono, apie 70–80 kilometrų. Apsunkintas ir patekimas į Marijampolę.

„Situacija išlieka labai sudėtinga, negaliu pranešti gerų žinių. Vairuotojai turėtų vengti A5 kelio, spūstys didžiulės“, – penktadienio vakarą BNS sakė Marijampolės policijos atstovė Ieva Šlivinskienė.

Anot jos, Lietuva apie 16 val. atidarė eismą vilkikams, iš Lenkijos pamažu transporto priemonės juda nuo vidurdienio.

„Į Lenkijos pusę važiuojančių vilkikų spūstis susidarė iki Kauno rajono, tai galėtų būti apie 70–80 kilometrų. Situacija sudėtinga ir prie Marijampolės miesto, eismo juostos užimtos vilkikais, sunku patekti į miestą. Pareigūnai kiek įmanoma stengiasi pareguliuoti, bet ne visur spėja“, – teigė atstovė.

Gaunama pranešimų, kad lenkai dėl apsunkinto eismo gali vėl uždaryti pasienio punktą siekiant suvaldyti srautus.

Bendrovė „Kelių priežiūra“ penktadienį skelbė, kad susidariusi spūstis užkirto kelią žiemos kelių priežiūros mechanizmams pravažiuoti ir atlikti valymo ir barstymo darbus.

„Tikėtina, kad artimiausiu metu situacija išliks itin prasta ir dėl spūstyje stovėjusių ir apsnigtų sunkiasvorių transporto priemonių, nes jos klimpsta. Vakare vėl prognozuojamas gausus snygis“, – rašoma bendrovės pranešime.

Vairuotojams rekomenduojama įsivertinti planuojamus maršrutus, esant galimybėms, atidėti keliones „Via Baltica“ keliu.

Kelias ties Kalvarijos postu yra užsikimšęs nuo ketvirtadienio vakaro, kai Lenkijoje įvyko avarija ir buvo uždarytas pravažiavimas per pasienio punktą.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidento Romo Austinsko teigimu, kamščius didina ir tai, kad Lietuvoje įvykus vilkiko avarijai jos padariniais privalo rūpintis darbdavys. Prezidentas kritikavo atsakingas institucijas teikdamas, jog žinant, kad šis kelias yra tarptautinė magistralė, jungianti Europą su Šiaure bei Skandinavijos valstybėmis, tam nebuvo ruošiamasi.

Realaus laiko informacija apie eismo sąlygas Kaune skelbiama čia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA