Per savaitę Kaune nustatyti 2 gripo atvejai – Kas vyksta Kaune

Per savaitę Kaune nustatyti 2 gripo atvejai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 47-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 69,3 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas ir toliau registruojamas Kėdainių r. – 103 atvejai 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai serga Kauno rajono gyventojai.

Per savaitę sergamumas gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose nežymiai paaugo – 1,4 proc., užregistruoti 2 gripo atvejai Kaune. Vaikai sudaro 51 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 47-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nebuvo.

Sergamumas gripu / NVSC nuotr.

Kaip rašoma Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pranešime žiniasklaidai, lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra didesnis.

Pernai 47-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 45,3 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Registruoti 6 gripo atvejai. Bendras gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius siekė 2 555. Vaikai sudarė 28 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Vakcina nuo gripo rekomenduojama skiepytis kasmet, rudens-žiemos laikotarpiu.

Nemokamai pasiskiepyti gali rizikos grupėms priskiriami 65 m. ir vyresni asmenys; nėščiosios; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais (taip pat ir vaikai); sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai.

Vyresnio amžiaus asmenims, kurių daugiausia tarp priklausančiųjų rizikos grupei, patartina skiepytis vėliau – lapkričio-sausio mėnesiais. Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA