Kaune bus pagerbtos Holokausto aukos – Kas vyksta Kaune

Kaune bus pagerbtos Holokausto aukos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šiandien, lapkričio 25 dieną, Kaune lankysis Austrijos, Lenkijos ir Vokietijos atstovai iš Berlyno, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo miestų, jie dalyvaus renginiuose, kurie skirti prieš 80 metų Kauno IX forte nužudytų penkių tūkstančių šių miestų žydų atminimui pagerbti.

Lapkričio 25 d. Kauno IX forto muziejuje bus surengta Holokausto aukų pagerbimo ceremonija bei diskusija Holokausto atminties klausimais. Minėjimas prasidės 10.00 val. vainikų padėjimo ceremonija. 10.15 val. vyks ekskursija su gidu po Kauno IX forto muziejų, 11.15 val. Ministrės Pirmininkės p. Ingridos Šimonytės vardu kalbės premjerės patarėja dr. Gabrielė Žaidytė, 11.20 val. prasidės apskritojo stalo diskusijos, kuriose dalyvaus istorikai, Berlyno, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo delegacijos.

Kaip rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai, vėliau Holokausto minėjimo dalyviai vyks į Vilnių. 20.00 val. Valdovų rūmuose šia proga rengiamas atminties vakaras ir styginio kvarteto „Chordos“ koncertas, kuriame bus atliekami retai skambantys žydų kompozitorių kūriniai. Šiame vakare planuoja dalyvauti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Renginys „Didžiosios akcijos“ Holokausto aukoms atminti

Svečiai taip pat susitiks su užsienio reikalų viceministru Mantu Adomėnu. Šį vizitą organizuoja Vyriausybės kanceliarija, Užsienio reikalų ministerija, Kauno IX forto muziejus, Mozės Mendelsono fondas (Vokietija) ir Vokietijos ambasada Lietuvoje.

1941-ųjų metų lapkričio 25 ir 28 dienomis nacistai ir jų vietiniai padėjėjai Kauno IX forte nužudė apie penkis tūkstančius žydų, atvežtų iš Berlyno, Frankfurto, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo. Iš viso Kauno IX forte buvo nužudyta apie 50 tūkstančių Lietuvos ir užsienio žydų. Šiais metais minimos Holokausto pradžios Lietuvoje 80-osios metinės.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA