Bus pasirašytas memorandumas dėl 5G ryšio diegimo Lietuvoje – Kas vyksta Kaune

Bus pasirašytas memorandumas dėl 5G ryšio diegimo Lietuvoje

BNS 2021/10/12 09:49
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Susisiekimo ministerija, valstybės įstaigos bei telekomunikacijų bendrovės antradienį pasirašys memorandumą dėl penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtros Lietuvoje.

Ministerijos teigimu, taip norima užtikrinti efektyvią ir koordinuotą 5G ryšio plėtrą, įskaitant nepertraukiamą ryšį tarptautiniuose transporto koridoriuose „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ bei ne mažesnės kaip 100 Mbps ryšio spartos elektroninių ryšių tinklų prieinamumą bent 95 proc. Lietuvos namų ūkių.

Memorandumą pasirašys susisiekimo ministras Marius Skuodis, Ryšių reguliavimo tarnybos, „Plačiajuosčio interneto“, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, „LTG Infra“, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir bendrovių „Telia“, „Bitė“, „Tele2“ vadovai.

Planuojama, kad 5G ryšys iki 2023 metų veiks penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, o iki 2025 metų – ir visų miestų teritorijose, tarptautiniuose transporto koridoriuose, taip pat valstybinės reikšmės keliuose, geležinkeliuose ir uostuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA