Kulautuvos karjere vandens slidininkus pakeitė laivų modeliuotojai - Kas vyksta Kaune

Kulautuvos karjere vandens slidininkus pakeitė laivų modeliuotojai

Lietuvos modelių laivų sporto čempionatas / KRS nuotr.

Šeštadienį plūstelėjęs darganotas oras nesutrukdė surengti Lietuvos modelių laivų sporto čempionatą, kuris įvyko Kulautuvos karjere. Varžybas organizavo Lietuvos modelių laivų sporto federacija (LLMSF) ir Kauno rajono savivaldybė.

Pirmoje dienos pusėje purškė lietus ir pūtė stiprokas vakarų vėjas, tačiau įvairių modelių klasėms atstovaujantys sportininkai rikiavosi prieplaukoje, prie starto linijos. „Vėjas mažina laivų greitį, bet sąlygos visiems vienodos“, – pabrėžė LLMSF prezidentas Arvydas Overas.

Čempionato dalyviai startavo pagal amžiaus grupes: jauniai (nuo 8 iki 18 metų) ir suaugusieji. Į varžybas atvyko ir svečių iš kaimyninės Latvijos, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Čempionatas vyko pagal NAVIGA ir LLMSF taisykles. Mini ECO EX ir Mini ECO modelių klasėje dėl taurių ir diplomų varžėsi tik jauniai. Mini Mono, Mono 1, Mono 2, ECO EX, FSR-E, FSR-3,5v – suaugusieji.

Daugiausia laivų modeliuotojų yra Vilniuje, tačiau Kauno rajonas taip pat turi gilias šio sporto tradicijas. Dar sovietmečiu Zapyškyje veikė laivų modeliavimo būrelis, kuriam vadovavo mokytojas Stasys Žurauskas, išugdęs ne vieną sportininką. Tarp jų yra ir dabartinis Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, šios sporto šakos daugkartinis Lietuvos čempionas.

Prieš porą metų V. Makūnas ir A. Overas Kauno rajone vėl ėmėsi gaivinti primirštą sporto šaką: buvo įsteigtas etatas, atsirado laivų modeliavimo būrelių, imta rengti varžybas Garliavoje, Zapyškyje, Kulautuvoje.

A.Overas tvirtina, kad vaikų įtraukimas į modeliavimą ugdo kūrybiškumą ir užpildo laisvalaikį turininga veikla.

Lietuviai nuolat dalyvauja laivų modelių sporto pasaulio čempionatuose ir dažnai užima prizines vietas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA