Vyresnieji Kauno rajono gyventojai kviečiami į nemokamus sporto užsiėmimus – Kas vyksta Kaune

Vyresnieji Kauno rajono gyventojai kviečiami į nemokamus sporto užsiėmimus

Kauno rajono VSB nuotr.

Reguliarus kasdieninis fizinis aktyvumas svarbus visų amžiaus grupių gyventojų fizinei ir emocinei sveikatai. Keliasdešimties minučių trukmės užsiėmimai gali padėti ženkliai sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, kovoti su diabetu, viršsvorio problemomis, sąnarių, nugaros ar raumenų skausmais, įpūsti naujos energijos ir pozityvių minčių. Dėl šios priežasties jau ketvirtus metus Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras 55 metų ir vyresnius Kauno rajono gyventojus kviečia į nemokamas treniruotes. Šio sezono tvarkaraštis startavo rugsėjo 6 dieną.

Nemokami fizinio aktyvumo užsiėmimai 55 metų ir vyresniems Kauno rajono gyventojams yra ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo, nuo 2018 metų įgyvendinamo projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas Kauno rajono bendruomenėje“ dalis. Projektą įgyvendina Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras, kartu su partneriais – Nacionaliniu sporto ir sveikatinimo institutu bei Kauno rajono savivaldybe.

Projekto tikslas – didinti Kauno rajono vyresnio amžiaus gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikos elgsenos pokyčius.

„Džiaugiamės, jog projekto metu išsivystė graži draugystė su Kauno rajono bendruomenėmis. Patys gyventojai aktyviai domisi projekto veiklomis, atsiranda bendruomenių aktyvistų, kurie noriai prisideda prie projekto įgyvendinimo savo gyvenvietėje“, – džiaugiasi Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys.

Startavo pirmieji šio sezono užsiėmimai

Antrąją rugsėjo savaitę startavo Kauno rajono senjorų jau pamiltos ir ilgai lauktos projekto veiklos. Fizinio aktyvumo veiklos vyksta net 28 Kauno rajono seniūnijose, kur bendruomenių nariai nuo 55 metų amžiaus, turintys galimybių pasus, gali nemokamai sportuoti.

„Senjorai noriai renkasi į atnaujintas ir mėgstamas fizinio aktyvumo veiklas: treniruotes su profesionaliu treneriu, nuotolines treniruotes grupėse bei užsiėmimus baseine, kuriose ne tik gali pagerinti savo gyvenimo kokybę, bet ir išvengti lėtinių neinfekcinių ligų, mažinti griuvimų rizikos tikimybę. Užsiėmimų metu atliekami nesudėtingi raumenų jėgos, kvėpavimo pratimai, akcentuojami raumenų tempimo, koordinacijos bei pusiausvyros pratimai gerinantys laikyseną, pusiausvyrą, lankstumą, stiprinantys nugaros bei smulkiuosius raumenis, pagerinantys miego kokybę, pakeliantys organizmo tonusą ir nuotaiką“, – sako L. Dilys.

Anot Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktoriaus, treniruotės pritaikytos vyresnio amžiaus žmonėms, kurie fiziniais pratimais nori pagerinti savo sveikatos būklę bei pasisemti gerų emocijų. Mankštos vyksta grupėse, todėl pratimai yra pritaikomi bendram grupės lygiui, o jas veda profesionalūs treneriai. Jeigu tam tikrus pratimus atlikti per sunku dėl specifinių sveikatos problemų, juos galima praleisti ir pailsėti.

Nuotoliniai užsiėmimai ir išvykos į baseiną

Vienas užsiėmimas per savaitę yra skiriamas kontaktinei treniruotei su treneriu, o antrasis – nuotolinei su Lietuvos sporto universiteto specialistu. Kai gyventojai susirinkę į treniruotę salėje sportuoja ne su treneriu, o su Lietuvos sporto universiteto specialistu, kurio treniruotė yra transliuoja per projektorių.

Projekto įgyvendinimo metu taip pat planuojamos vyresniųjų Kauno rajono gyventojų itin pamėgtos išvykos į baseiną. Planuojama, kad tokios išvykos vyks kartą per mėnesį.

Treniruočių bei išvykų grafiką visi norintys gyventojai gali rasti internetinėje Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro svetainėje https://kaunorvsb.lt/. Visos projekto veiklos – nemokamos, registruotis – nereikia. Kilus klausimams, pasiteirauti galima telefonu +37067485501.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA