„Gpasas“ išduotas apie 1,5 mln. Lietuvos gyventojų – Kas vyksta Kaune

„Gpasas“ išduotas apie 1,5 mln. Lietuvos gyventojų

BNS 2021/09/18 18:34
Galimybių pasas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Gpasą“ išsiėmė devyni iš dešimties galinčiųjų tą padaryti, informuoja Registrų centras.

„Mūsų skaičiavimu, galimybių pasą atsiėmė beveik devyni iš dešimties galinčiųjų tą padaryti, dešimtadalis to nepadarė: nei skaitmeniniu būdu, nei popieriniu būdu“, – BNS sakė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

Valstybės įmonės duomenimis, iš viso Lietuvoje „gpasas“ išduotas apie 1,5 mln. koronavirusu persirgusių ar paskiepytų gyventojų.

Pasak M. Samkaus, besitestuojantieji nėra skaičiuojami, nes jų „gpaso“ galiojimo laikas yra per trumpas.

Registrų centro atstovo teigimu, apie trečdalį „gpasų“ žmonės atsiėmė popieriniu formatu.

„Ką mes matėme bent jau savo padaliniuose, popierinio galimybių paso dažniausiai atvyksta atsiimti vyresnio amžiaus žmonės, kadangi, labai tikėtina, jie neturi skaitmeninių galimybių jo atsisiųsti. Tačiau matėme ir vidutinio, jaunesnių žmonių. Kai kuriems gal tai yra patogiau, greičiau“, – kalbėjo M. Samkus.

Nuo rugsėjo pradžios „gpasas“ pradėtas išdavinėti Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ir vaistinėse. Kiek anksčiau Registrų centras vyko ir į mažesnius miestelius, sudarant galimybę kuo patogiau gauti šį dokumentą.

M. Samkus sako, kad popierinius „gpasus“ žmonės dažniausiai atsiima vaistinėse.

„Gpasą“ gauti gali visiškai pasiskiepiję, persirgę koronavirusu ar reguliariai už savo lėšas besitestuojantys žmonės.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio daugelis paslaugų bei prekybos vietų apribotos „gpaso“ neturintiems žmonėms. Be jo galima apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, optikose, taip pat veterinarijos prekių parduotuvėse.

Imuniteto neturintys žmonės taip pat negali lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA