Viešajame transporte pirmąją rugsėjo savaitę fiksuota dvigubai daugiau koronaviruso ribojimų pažeidimų – Kas vyksta Kaune

Viešajame transporte pirmąją rugsėjo savaitę fiksuota dvigubai daugiau koronaviruso ribojimų pažeidimų

Naujų komposterių pristatymas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę vykdančios institucijos pastebi, kad jau antrą savaitę iš eilės matomas didėjantis nusižengimų viešajame transporte skaičius, tiesa, daugiausia siejamas su kaukių dėvėjimu, o atsakinga praktika įvardijama tai, kad vėlei nenustatyta nė vieno nusižengimo įmonėse ar įstaigose, aptarnaujančiose tik asmenis, turinčius Galimybių pasą.

Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai primenama, kad tyrimus atitinkamose srityse atlikti yra pavesta savivaldybių administracijų direktoriams, Policijos departamentui, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) ir Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT).

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui apie ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę praėjusią savaitę pateikė 55 savivaldybės. Praėjusio penktadienio, rugsėjo 3 d., duomenimis, patikrinus 175 viešųjų paslaugų sektorius, 8 kino teatrus ir meno įstaigas, 24 renginius ir 185 būriavimosi vietas, jokių pažeidimų nerasta.

Pirmąją rugsėjo mėnesio savaitę Lietuvos savivaldybės aktyviai tikrino viešojo transporto dalyvius. Iš viso atlikti 1885 patikrinimai, nustatyti 355 pažeidimai – dvigubai daugiau nei savaitę prieš tai. Didžioji dalis jų – apsauginių kaukių dėvėjimo pažeidimai.

Taip pat tikrintas laisvalaikio ir pramogų sektorius. Iš 37 patikrintų subjektų, 6-uose nustatyti pažeidimai. Patikrinus 358 turgavietes ir lauko prekybos vietas, vienoje buvo nesilaikoma šiuo metu taikomų ribojimų.

54 savivaldybės tikrino, kaip asmenys laikosi izoliacijos. Iš viso patikrinti 1114 iš užsienio atvykusių asmenų, 475 iš jų lankėsi šalyse, paveiktose mutavusio COVID-19 viruso. Nustatyti 4 nusižengimai dėl izoliacijos taisyklių nesilaikymo.

Taikomų apribojimų kontrolę vykdė ir Policijos departamentas. Per savaitę nebuvo nustatytas nė vienas kaukių dėvėjimo pažeidimas. Policijos pareigūnai itin aktyviai tikrino saviizoliacijoje esančius asmenis – iš viso atlikti 1396 patikrinimai, nustatyti 7 pažeidimai. Pažeidėjams surašyti administracinių pažeidimų protokolai.

VMVT specialistai, vykdydami atitinkamų įstaigų kontrolę, 114-oje viešojo maitinimo įstaigų nustatė 4 pažeidimus, o prekybos maisto produktais vietose (tikrinti 59 subjektai), veterinarijos praktikos veiklos (tikrintas 1 subjektas) ir prekybos veterinarinėmis priemonėmis (tikrinta 10 subjektų) vietose jokių nusižengimų fiksuota nebuvo.

Per praėjusią savaitę NVSC patikrino 108 ūkio subjektus. Iš jų 3 veiklą vykdė, nesilaikydami ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų. Patikrinus 2 grožio paslaugas teikiančias įmones, 2 sporto klubus, 8 apgyvendinimo paslaugas teikiančias įstaigas, 2 vaikų neformaliojo švietimo paslaugas teikiančias įstaigas, 1 laisvalaikio ir (ar) pramogų erdvę ir 1 kino teatrą, pažeidimų nenustatyta. Veikla šiose įstaigose buvo vykdoma tik su Galimybių pasu.

Atlikus 92 patikrinimus įstaigose, teikiančiose savo paslaugas tiek turintiems, tiek neturintiems Galimybių paso asmenims, buvo nustatyti 3 pažeidimai, susiję su darbuotojų periodiniu testavimu. 1 iš jų – socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje, kiti 2 – sveikatos priežiūros įstaigose. Visais atvejais buvo pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.

Kaip ir kiekvieną savaitę NVSC specialistai tikrino atliekamą privalomą periodinį testavimą. Iš viso patikrinti 74 ūkio subjektai: 25 asmens sveikatos priežiūros įstaigos, 28 formalaus ir neformalaus švietimo įstaigos, 13 socialinių paslaugų įstaigų, 8 vaistinės. Daugiau pažeidimų, be pirmiau minėtojo periodinio testavimo tvarkos nesilaikymo, nerasta.

Pažymėtina, kad nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gali grėsti baudą nuo 1500 iki 6000 eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.