Seimo pirmininkė susitiks su „Kaunas Pride“ atstovais | Kas vyksta Kaune

Seimo pirmininkė susitiks su „Kaunas Pride“ atstovais

BNS 2021/09/02 08:31
DELFI nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį Vilniuje susitiks su eitynių už homoseksualių ir translyčių asmenų teises „Kaunas Pride“ atstovais.

Parlamento vadovės atstovė spaudai Ilona Petrovė BNS sakė, kad susitikimas vyksta LGBTQ+ atstovų iniciatyva, bus kalbama apie šios bendruomenės aktualijas.

Pastarieji parlamento pirmininkę ketina pakviesti į šeštadienį Kaune rengiamas eitynes ir pristatyti savo siūlymus teisėkūrai.

„Norime pristatyti mūsų manifestą, iškeltus reikalavimus dėl LGBTQ+ bendruomenės problemų Lietuvoje“, – susitikimo išvakarėse BNS sakė vienas iš „Kaunas Pride“ organizatorių Rokas Budrauskas.

Pasak jo, parlamento vadovei bus pristatyti LGBTQ+ bendruomenės lūkesčiai dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės, santuokos įteisinimo, galimybės įsivaikinti, pasikeisti lytį.

„Taip pat norėtume, kad būtų sprendžiamos psichologinės LGBTQ+ jaunimo problemos. Reikalaujame, kad visam jaunimui Lietuvoje būtų nemokamai teikiamos psichologinė konsultacijos“, – sakė R. Budrauskas.

Dar vienas reikalavimas, anot jo, – kad Lietuvoje nebūtų diskriminuojama pagal šeiminį statusą.

„Norėtume, kad teisėsaugai būtų rengiami mokymai, kaip atskirti neapykantos nusikaltimus. Pavyzdžiui, šiuo metu dalis LGBTQ+ bendruomenės žmonių bijo kreiptis į policiją dėl homofobijos ar kitų dalykų“, – tvirtino jis.

Šeštadienį Kaune, Laisvės alėjoje, rengiamos LGBTQ+ eitynės.

Miesto savivaldybė birželį nesuderino šių eitynių maršruto, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams. Tačiau eitynių organizatoriai šį sprendimą apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui ir šis rugpjūčio pradžioje įpareigojo savivaldybės administraciją suderinti eitynių maršrutą.

Savivaldybė savo ruožtu kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis panaikintų Regionų apygardos administracinio teismo sprendimą, kol kas byla nenagrinėta.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA