Ugniagesiai virš 200 kartų vyko šalinti škvalo padarinių, be elektros dar 3 tūkst. gyventojų – Kas vyksta Kaune

Ugniagesiai virš 200 kartų vyko šalinti škvalo padarinių, be elektros dar 3 tūkst. gyventojų

BNS 2021/06/25 10:30
Asociatyvi / Kas vyksta Kaune skaitytojų nuotr.

Nuo trečiadienio ugniagesiai 209 kartus visoje Lietuvoje vyko šalinti nuvirtusių medžių. Elektros neturi dar bent 3 tūkst. gyventojų.

Tiek gelbėjimo darbų atlikta nuo trečiadienio 6 val. ryto iki penktadienio 6 val. ryto, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

„Nuvirtusių medžių buvo ir daugiau, bet ne visada ugniagesiai vykdavo. Nustačius, kad nekelia pavojaus, medžius šalins kitos tarnybos. Gelbėtojai reagavo į pavojingai pakibusius, nuvirtusius medžius“, – BNS sakė E. Zdanevičienė.

Daugiausia pagalbos reikėjo teikti Kauno, Alytaus ir Panevėžio apskričių gyventojams.

Medžiai virto ant važiuojamosios kelio dalies, automobilių, pastatų. Žmonės, pirminiais duomenimis, nenukentėjo.

Užregistruota 11 atvejų, kuomet medžiai ar medžių šakos suniokojo automobilius.

Taip pat tris kartus gelbėtojai vyko šalinti ant pastatų užvirtusių medžių ar jų šakų. Visi šie atvejai registruoti Prienų rajone.

Penktadienio paryčiais, apie 4.23 val. Prienų rajone, Jiezno seniūnijoje, Beržynų kaime, žaibo iškrova nulaužė medį. Buvo pranešta, kad žaibas trenkė į elektros skydinę, buvo kilęs gaisras, bet galbūt užgeso savaime.

Atvykę ugniagesiai gaisro požymių nerado, ant namo buvo užvirtęs didžiulis medis, jis pašalintas.

Dar vienas medis Prienų rajone nuvirto ketvirtadienio vakarą, po 19 val., Veiverių seniūnijoje, Juodbūdžio kaime. Didžiulė medžio šaka lūžo, nutraukė elektros laidus, virto ant pastato dalies. Į įvykio vietą vyko elektros tinklų specialistai, nes kibirkščiavo laidai.

Toje pačioje seniūnijoje, Veiverių miestelyje, ketvirtadienį, 11.15 val., nulūžusi ąžuolo šaka pavojingai kabėjo ant namo ir pavėsinės. Gelbėtojai ją supjaustė.

Prienų rajone ketvirtadienį Birutės gatvėje, ant važiuojamosios kelio dalies ir ant automobilio „Mazda 626“ buvo nuvirtęs medis. Atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad ant važiuojamosios kelio dalies ir ant automobilio stogo buvo užvirtę keli medžiai. Medžiai supjaustyti ir patraukti. Apgadintas automobilio stogas.

Tą pačią dieną, 9.58 val. Kauno ugniagesiai gavo pranešimą, kad Tilžės gatvėje nuvirto medis. Paaiškėjo, kad buvo nulūžę du medžiai, vienas iš jų atsirėmęs ant gatvių apšvietimo elektros tinklų.

Įvykio vieta aptverta STOP juosta, informuota Kauno miesto gatvių apšvietimo tarnyba. Grįždami į komandą, ugniagesiai pastebėjo Baltijos gatvės sankryžoje dar vieną nulūžusį medį. Jis taip pat buvo supjaustytas ir saugiai patrauktas į šalikelę.

Taip pat Kaune, Savanorių prospekte, ketvirtadienio pavakarę praūžusi audra, nulaužė šaką, ji pakibo ant šviesoforo. Gelbėtojai nustatė, kad buvo pažeistas šviesoforo korpusas. Apie įvykį informuota atsakinga Kauno miesto gatvių apšvietimo tarnyba.

Lietuvoje pastarosiomis dienomis siautė škvalas, stiprūs vėjo gūsiai buvo jaučiami daugelyje šalies vietovių.

Gyventojai lieka be elektros

Dėl pastarąją parą per Lietuvą praūžusios audros apie 3 tūkst. šalies namų ūkių dar neturi elektros.

„Ryte buvo dar 3 tūkst., naktį neturinčių elektros žmonių buvo šiek tiek padaugėję“, – BNS sakė Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovas Paulius Kalmantas.

Pasak jo, daugiausia žmonių kol kas be elektros yra Utenos regione, Alytaus ir Kauno apylinkėse.

Iš viso elektros dėl audros neturėjo apie 10 tūkst. vartotojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.