Kelionė autobusu kaunietį nustebino: ar taip turi važiuoti viešasis transportas? – Kas vyksta Kaune

Kelionė autobusu kaunietį nustebino: ar taip turi važiuoti viešasis transportas? papildyta UAB „Kauno autobusai“ komentaru

Kauniečiai kreipėsi į „Kas vyksta Kaune“ redakciją su nuostaba, kad Kauno autobusuose važinėti gali būti ir pavojinga dėl vairuotojų pasikartojančio elgesio – sustojime nestoja ir dar važiuoja atviromis durimis.

„Nustebino mane Kauno autobusų pasikartojantis pastoviai poelgis, kai autobusas nesustodamas pravažiuoja stotelę ir atidaro duris važiavimo metu“, – situaciją komentavo vaizdo įrašą atsiuntęs kaunietis.

Vaizdo įraše užfiksuotas autobusas pravažiuoja zoologijos sodo sustojimą, netoli Ąžuolyno, tačiau nesustoja ir praveria priekines duris, nors autobusas nemažindamas greičio važiuoja toliau.

Nors šioje situacijoje sužeistų ar nukentėjusių žmonių nebuvo, bet toks neatsargus vairavimas su atviromis viešojo transporto durimis gali turėti skaudžių pasėkmių.

Panašių atvejų buvę ir seniau, vienas skaitytojas siuntė vaizdo įrašą dar prieš porą metų, kai sugedus autobuso durims, jis toliau tęsė kelionę su atviromis durimis, nors autobuse buvo žmonių, kai kurie iš jų stovėjo prie pat durų.

Incidentas įvyko, kai 39-ojo maršruto autobusui pajudėjus iš Vilijampolėje esančios „Sąjungos aikštės“ stotelės sugedo durys, o autobuso vairuotojas toliau tęsė kelionę važiuodamas Romainių kryptimi.


Tuomet skaitytojai baiminosi, kad tokia kelionė gali baigtis tragedija, jei prie durų prieitų mažametis.

Dėl kauniečio atsiųstos situacijos klausimus pateikėme „Kauno autobusų“ atstovams.

Papildyta „Kauno autobusų“ atstovų komentaru. 2021-06-17 17:31 val.

Situaciją pakomentavo įmonės Transporto eksploatacijos direktorius Rimas Stankaitis.

Anot direktoriaus, vairuotojai turi nurodymus sustoti visose stotelėse, išskyrus greituosius maršrutus. Pasak jo, vairuotojai dažniausia vengia sustojimo dėl to, kad jie vėluoja arba nėra norinčių įlipti ar išlipti iš autobuso, o apie tokius atvejus yra žinoma.

„Vadovaujantis viešųjų paslaugų teikimo sutartimi visas viešasis transportas važiuojantis reguliariais reisais privalo sustoti visose maršrute numatytose stotelėse. Mums žinomi atvejai kai vairuotojai nesustoja stotelėse arba sustoja ir neatidaro vienų ar visų durų. Visi bendrovės vairuotojai instruktuoti, kad sustoti privalo visose stotelėse, išskyrus greituosius maršrutus (žymimi G raide). Dažniausiai vairuotojai nesustoja stotelėje kai vėluoja ir nėra įlipančių ar išlipančių keleivių“, – komentavo jis.

Specialistas taip pat pridūrė, kad variuotojai atidaryti durų paprastai negali, nebent yra įjungtas specialus jungiklis.

„Atidaryti duris važiuojant nėra galimybės (išskyrus techninio durų gedimo atveju išjungus avarinį jungiklį)“, – komentavo vyras.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.