Kaune ir Kauno rajone organizuojamas festivalis „Piešiame Nemuną“ – Kas vyksta Kaune

Kaune ir Kauno rajone organizuojamas festivalis „Piešiame Nemuną“

Festivalis „Piešiame Nemuną“ / G. Balžekaitės nuotr.

Pirmą kartą organizuojamas festivalis „Piešiame Nemuną“ apjungia skirtinguose Nemuno krantuose gyvenančias kaimynines bendruomenes bendrakūrybai prie upės. Liepos 23 dieną, pačiame vidurvasaryje, upės pakrantėse ir paplūdimiuose organizuojami plenerai kvies tapyti Nemuną kartu. Tai vienos dienos renginys, vienu metu organizuojamas skirtingose Kauno miesto ir rajono vietose. Dalyvauti gali visi – kasdienoje nepiešiantys, meno mėgėjai ir profesionalūs menininkai.

Upė yra įkvėpimo, poilsio, kūrybos vieta. Neretai tai atrodo įprasta, tačiau Nemunas yra viena gražiausių ir ryškiausių vietų Kaune bei kitose Nemuno pakrančių vietovėse. Drauge piešiant galima turiningai leisti laisvalaikį, o upė ir gamta jos pakrantėse suteikia galimybę atsipalaiduoti ir leisti sau kurti, į kūrybos procesą įsitraukti ir iki šiol nebandžiusiems piešti ar tapyti, meno mėgėjus ir profesionalius menininkus – dalintis savo kūryba, patirtimis, būti vietos bendruomenės dalimi, rašoma iniciatyvos „Švęskime upę!“ pranešime žiniasklaidai.

Festivalis „Piešiame Nemuną“ vyks trijose lokacijose, galima prisijungti Kaune – Vilijampolėje ir Panemunėje bei Zapyškyje, Kauno rajone. Inicijuoti plenerą savo bendruomenėje kviečiamos ir kitos pakrantės, drauge kurti prie upės, išplėsti teritorijas ne tik Kauno mieste ir rajone, bet ir kitose savivaldybėse.

Festivalio metu, birželio mėnesį, taip pat organizuojami kūrybiniai susitikimai-dirbtuvės su profesionaliais menininkais, jų metu dalyviai turės galimybę artimiau susipažinti su menininko kūrybine aplinka, kūrybiniu procesu, įsitraukti patys per praktines, vietoje suteikiamas kūrybines patirtis – grafikos dirbtuvėlėse kurti ekslibrisus, atvirukus, išbandyti ir palavinti ranką piešiant angliuku, kurti kitomis nesudėtingomis priemonėmis.

O rudenį organizuosime bendras parodas ir vėl susitiksime. Festivalio kūrybines veiklas kuruoja vietos bendruomenėse kuriantys menininkai: tapytoja, tekstilininkė Živilė Muraškienė, tapytoja, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė Daiva Nevardauskienė, dailininkė, kino dekoratorė Karolina Aleškevičiūtė.

Idėja drauge piešti Nemuną festivalio bendraminčiams gimė 2019 metais dalyvaujant bendrakūrybinėse dirbtuvėse, kurių siekis buvo suaktyvinti Nemuno pakrantes naujoms kūrybinėms, meninėms raiškoms. Esant karantino ribojimams 2020 metais nebuvo sąlygų tai įgyvendinti, tuo tarpu įgyvendintos kitos kūrybinės veiklos vietos bendruomenėse atvirose erdvėse prie upės, kas užtikrino ir saugumo reikalavimus šiuo laikotarpiu.

Veiklos parodė, kad bendruomenėms reikia bendrų, įdomių, sutelkiančių veiklų, skatinančių turiningai leisti laisvalaikį, o upė ir gamta jos pakrantėse suteikia galimybę atsipalaiduoti ir leisti sau kurti. Taip pat daugelis veiklų dalyvių naujai atrado Nemuną savo kasdienoje, bei gimė bendraminčių iniciatyva „Švęskime upę!“, kviečianti naujai atrasti upes mieste, kurti naujus kultūros ir meno reiškinius upių pakrantėse.

Festivalis „Piešiame Nemuną“ gali tapti tradiciniu kasmetiniu renginiu, kuris sukvies tiek profesionalius menininkus, tiek meno mėgėjus bei kasdienoje kūryboje nedalyvaujančius narius ir kurs naujas tradicijas. Lengvu formatu organizuojami susitikimai-dirbtuvės su profesionaliais menininkais, vieną dieną skirtingose vietose organizuojami plenerai prie upės Nemuno, plenerų parodos ir jų pristatymai drąsins kurti nekuriančiuosius, o meno mėgėjus bei menininkus – dalintis savo kūryba.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: VšĮ „Moterų erdvės“, VšĮ Kūrybos ir užimtumo stuba, VšĮ Alternatyviai, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Festivalio idėją palaiko Kaunas 2022 bendruomenių programa „Fluxus Labas“. Dalyvauja kūrybinė laboratorija „Kita Neries pusė“, Vilijampolės bendruomenės centras „Veršva“.

Daugiau informacijos apie Nemuno plenerus čia.

Kūrybiniai susitikimai-dirbtuvės su menininkais, birželio mėnesį:

Panemunėje – informacija čia.

Vilijampolėje – informacija čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.