Patarimai tėveliams, kaip vaiką sudominti aktyviam laisvalaikiui gryname ore – Kas vyksta Kaune

Patarimai tėveliams, kaip vaiką sudominti aktyviam laisvalaikiui gryname ore

Organizatorių nuotr.

Pandemijos metu vaikams teko praleisti daug daugiau laiko prie kompiuterio ar planšetės ekrano, nei žaidžiant lauke. Tai lėmė smarkiai sumažėjusį jų fizinį aktyvumą, išsibalansavusį dienos ir miego režimą, tačiau po truputį į normalaus gyvenimo vėžes grįžtantis pasaulis leidžia prisiminti ir aktyvias pramogas lauke.

Vienas iš būdų paraginti vaikus šią vasarą daugiau laiko leisti gryname ore – žaislinės transporto priemonės, kurios padeda lavinti vaizduotę, ugdo koordinaciją, gerina reakciją ir, svarbiausia, skatina judėti.

Paspirtukai ir dviračiai

Atšilus orams, miesto parkus, gatves bei kurortinius takelius užplūsta paspirtukai, triratukai, riedlentės ir balansiniai dviratukai. Neblėstančio populiarumo aktyvaus laisvalaikio žaislai yra smagus būdas keliauti, su jais mažieji gali važiuoti šaligatviais ar dviračių takais šalia lėtai žingsniuojančių tėvelių ar vyresnių brolių ir seserų.

Plati spalvų ir dydžių įvairovė leidžia greitai ir paprastai išsirinkti labiausiai patinkančią transporto priemonę. Prekyboje galima rasti ir itin lengvų ar sulankstomų šių žaislų modelių, tad juos patogu pasiimti kartu net į ilgesnes keliones.

Vaikiškas dviratukas / Organizatorių nuotr.

Šie lauko transporto žaislai padeda vaikams stiprėti, skatina vaiko domėjimąsi aplinka, padeda jo raidai. Taip pat, įgyti koordinacijos įgūdžiai praverčia ir kitose veiklose, pavyzdžiui, pradėjus mokytis važiuoti įprastu dviračiu: vaikams tampa lengviau perprasti, kaip išlaikyti pusiausvyrą minant pedalus.

Vaikiški elektromobiliai

Ši transporto priemonė viena didžiausių visų vaikų favoritų: elektromobiliai vaikams suteikia galimybę vaikams pasijusti labiau savarankiškiems, kitaip tyrinėti ir pažinti aplinką. Be to, tai – puikus būdas supažindinti vaikus su saugaus elgesio kelyje principais.

Žaislų dizainas primena tikrą automobilį: yra užrakinamos durys bei vairas, leidžiantis lengvai manevruoti. Už vairo gali sėsti net ir patys mažiausieji, kurių kelionės saugumą padės užtikrinti tėvai, nes vaikiškas elektromobilis savo komplektacijoje dažniausiai turi nuotolinio valdymo pultelį, su kuriuo tėvai gali pilnai valdyti transporto priemonę tam prireikus.

Vaikiškos elektrinės mašinėlės / Organizatorių notr.

Taip pat, renkantis šį vaikišką elektromobilį itin svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių. Šiam sparčiai ūgtelėjus, vos prieš keletą mėnesių įsigyta mašinėlė greitai gali tapti per maža, o į vairą besiremiantys keliai gali trukdyti patogiai sėdėti bei kliudyti manevruoti.

Elektrinių automobilių galima rasti skirtingų dydžių: nuo itin mažų, iki didesnių, dviviečių transporto priemonių. Pastarųjų maksimali apkrova gali siekti net iki 100 kilogramų.

Patikimas ir kokybiškas vaikų transporto priemones galima įsigyti “ABC žaislai” el. svetainėje arba fizinėje parduotuvėje, esančioje Vilniuje, Žemaitės g. 22.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.