Netikėtas patikrinimas Kauno rajone: reido čia matę dar nebuvo – Kas vyksta Kaune

Netikėtas patikrinimas Kauno rajone: reido čia matę dar nebuvo

Reidas Rokų plente
R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio popietę pareigūnai patikros punktą įsirengė Kauno rajone. Greitajam blaivumo testui Marijampolės plente stojo kone visi vairuotojai, tuo metu vietiniai teigė šioje vietoje prevencinių policijos priemonių dar nematę. Tie patys vietiniai šypsodami pasiėmė 400 eurų baudą ir teisių įgyti sakė neketinantys, nubausti dar keli asmenys, tačiau kelių valandų trukmės reidas buvo gana ramus.

Gerai ir be teisių

„Kas vyksta Kaune“ žurnalistams tik atvykus į Marijampolės plento ir Karkazų gatvės sankryžą, plente jau rikiavosi pristabdytų automobilių eilė, pareigūnai akylai tikrino nuo Karkazų ir nuo Kauno hidroelektrinės (HE) atvažiuojančius vairuotojus.

Pora neprastai nusiteikusių vyrukų stoviniavo prie policijos automobilio – pasirodo, vienas jų ką tik įkliuvo be vairuotojo pažymėjimo. Du vietiniai Kauno rajono gyventojai šioje sankryžoje reido tvirtino dar nematę.

Prasižengęs pilietis E. J. „Kas vyksta Kaune“ sakė be teisių vairuojantis jau 15 metų ir dėl to ketvirtadienį nubaustas tik antrą kartą, o pirmąkart įkliuvęs žmonių srautams reguliuoti įrengtame karantininiame policijos poste Neveronyse.

„Teisių nesilaikysiu, geriau mokėsiu baudas“, – paklaustas, ar po 400 eurų atsiėjusio pasivažinėjimo ketina įgyti vairuotojo pažymėjimą, nedvejodamas išdrožė vyras. Pareigūnai pripažino, kad tokius teisės vairuoti niekad neturėjusius asmenis tramdyti įmanoma tik baudomis, kurių didžiausia siekia 450 eurų.

Nurūko paskui apsisukusius automobilius

Dar kelios minutės ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vadė Agnė Kančelskė kartu su kolega šoko į automobilį ir nuskuodė paskui du važiavimo kryptį staiga pakeitusius vairuotojus. Iš pradžių – link Garliavos, netrukus – į priešingą pusę, Kauno HE kryptimi.

„Pamatę policijos vykdomą reidą, du vairuotojai apsisuko. Tai sukėlė įtarimų, kadangi žmonės dažnai apsisuka, nes neturi teisės vairuoti ar yra neblaivūs. Aišku, jei automobilių srautas didesnis, jie išsigąsta kamščio – kartais manevrą atlieka dėl to.

Pirmu atveju, apsisuko krovinį į įmonę vežusi sunkiasvorė transporto priemonė. Vairuotojas praleido gatvelę, patikrinus duomenų bazėje, viskas buvo gerai. Antru atveju, moteris apsisuko per siaurą ištisinę horizontaliojo ženklinimo liniją manydama, kad tai didelė spūstis, galbūt iki Garliavos, nors stovėjo tik keletas automobilių“, – „Kas vyksta Kaune“ paaiškino A. Kančelskė.

Vairuotojai surašytas protokolas vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 417 str. 1 d., dėl kelio ženklinimo nesilaikymo. Už tai skirta pusė minimalios baudos, t. y. 15 eurų.

Per 4 valandas – 6 pažeidėjai

Reidas prasidėjo apie 15 val., per valandą dirbdami trimis ekipažais pareigūnai patikrino apie 250 vairuotojų ir surašė du administracinio nusižengimo protokolus. Vienam asmeniui, kaip minėta, skirta 400 eurų bauda pagal ANK 424 str. 2 d., už transporto priemonės vairavimą, kai tam teisės nėra įgijęs.

„Taip pat buvo vairuotojų, kurių kraujyje nustatytas alkoholio kiekis neviršijo leistinos normos, t. y. alkoholio matuoklis parodė mažiau nei 0,4 prom. Kol kas matome, kad vairuotojai yra vartoję alkoholio, tačiau galbūt praėjo nemažai laiko ir alkoholio kiekis nebuvo toks didelis“, – apie 16.30 val. portalui komentavo A. Kančelskė.

Kaip apie 19 val. patikslino Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vadė, nuo 14.30 iki 18.30 val. Marijampolės plento ir Karkazų gatvės sankirtoje vykdytos priemonės metu patikrintas 1083 vairuotojų blaivumas. Keturi vairuotojai neviršijo leistinos alkoholio normos iškvėptame ore – jiems nustatytas 0,27, 0,25, 0,31 ir 0,39 prom. girtumas.

Keturi automobilių vairuotojai vairavo transporto priemones neturėdami teisės vairuoti, kai jos nėra įgiję, jiems surašyti protokolai vadovaujantis ANK 424 str. 2 d. Visi įkliuvę asmenys už šį pažeidimą baudžiami ne pirmą kartą.

Viena automobilio vairuotoja vairavo transporto priemonę būdami neblaivi (1,00 prom.), jai surašytas protokolas vadovaujantis ANK 422 str. 5 d., moteris paaiškino, kad alkoholį vartojo vakar, o šiandien vyksta į darbą. Protokolą taip pat užsidirbo ne vietoje apsisukusi ir horizontalųjį kelio ženklinimą pažeidusi kaunietė.

Siekia kuo mažiau trikdyti eismą

Kaip „Kas vyksta Kaune“ sakė A. Kančelskė, Karkazų gatvės ir Marijampolės plento sankryža reidui parinkta, kadangi policija nesiekia sudaryti kamščių, o dažniausiai juos stengiasi išnaudoti. Pareigūnė pastebėjo, kad dėl gatvių remonto vienoje miesto pusėje eismo srautai stipriai padidėję, todėl patruliai prevencinėms priemonėms renkasi kitas vietas.

„Žinoma, galbūt kitą kartą išnaudosime spūstį, kurioje vairuotojai stovi ir blaivumą tikrinsime ten. Šiuo atveju, stengdamiesi išvengti kamščių, besiformuojančių Dainavoje, Santakoje, ir norėdami pasiekti Aleksotą, Garliavą, Mastaičius, vairuotojai važiuoja aplinkiniais keliais.

Juolab, srautai pakankamai normalūs, eilėje nereikia stovėti ilgiau kaip 5 minutes. Kaip sakome, turbūt geriau kelias minutes pastovėti nei leisti prasprūsti vienam neblaiviam ar teisių neturinčiam vairuotojui“, – kalbėjo A. Kančelskė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.