Kauno rajone užklupti kontrabandininkai: sulaikyti keturi asmenys ir didelis kiekis rūkalų – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone užklupti kontrabandininkai: sulaikyti keturi asmenys ir didelis kiekis rūkalų

Praėjusią savaitę, naktį iš antradienio į trečiadienį, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai prie Kauno sulaikė stambų cigarečių kontrabandos krovinį. Apie 100 tūkst. pakelių rūkalų aptikta vilkike, tranzitu per Lietuvą gabenusiame metalo krovinį. Buvo sulaikytas vilkiko vairuotojas ir trys kauniečiai, dviem mašinomis atvykę išsikrauti cigarečių į greta Babtų esančią automobilių stovėjimo aikštelę.

Kaip rašoma MKT pranešime žiniasklaidai, gegužės 26–osios naktį, apie 1.30 val., magistraliniame kelyje A1 patruliavę MKT pareigūnai pastebėjo įtartiną veiklą automobilių stovėjimo aikštelėje ties Babtais. Patikrinus, paaiškėjo, kad čia darbuojasi ketvertas vyriškių, kurie iš krovininio vilkiko „Iveco“ į sunkvežimį „Mercedes Benz Atego“ mėgino perkrauti nelegalius rūkalus.

Minėtas vilkikas, vairuojamas Baltarusijos piliečio, buvo tik neseniai įvažiavęs iš Baltarusijos teritorijos ir tranzitu per Lietuvą gabeno metalą – apie 22 tonas plieninių armatūrinių strypų. Muitinės pareigūnų žiniomis šis metalo krovinys vėliau turėjo būti plukdomas į Islandiją.

Tačiau per Lietuvą važiavęs vilkikas stabtelėjo ties Babtais, kur dviem automobiliais („Volkswagen“ ir „Mercedes Benz Atego“) atvykę trys Kauno gyventojai mėgino išsikrauti slaptą cigarečių krovinį.

Cigarečių kontrabanda buvo gerai užmaskuota: paslėpta vilkiko puspriekabės priekyje įrengtoje slėptuvėje, atskyrus dalį puspriekabės imitacine sienele. Vyriškiai kaip tik darbavosi, nuėmę puspriekabės tentą ardė minėtą slėptuvę.

MKT pareigūnai sulaikė visus keturis vyriškius, automobilius ir kontrabandą – cigaretės dar nėra tiksliai suskaičiuotos, preliminariais duomenimis slėptuvėje būta 110 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“, „NZ Gold“ ir „Queen Menthol“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 400 tūkst. eurų.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, jam vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Sulaikytieji vėliau buvo paleisti, skyrus kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti, dokumentų paėmimą. Baltarusijos piliečiui skirtas piniginis užstatas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA