Premjerė įsitikinusi, kad abiem dozėmis paskiepyti 70 proc. visuomenės pavyks per vasarą – Kas vyksta Kaune

Premjerė įsitikinusi, kad abiem dozėmis paskiepyti 70 proc. visuomenės pavyks per vasarą

BNS / Ramūnas Jakubauskas 2021/05/31 14:52
DELFI nuotr.

Abiem dozėmis paskiepyti nuo COVID-19 70 proc. visuomenės iki vasaros vidurio nepavyks, tačiau šį tikslą turėtų pavykti pasiekti per vasarą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tikrai aš matau logistinių ir tokių praktinių sunkumų turėti 70 proc. žmonių, paskiepytų pilnai vasaros viduryje, bet kad per vasarą tiek žmonių gali būti paskiepyta, tai tuo aš visiškai neabejoju“, – pirmadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat teigė, kad „nebuvo didelių skirtumų“ su prezidento G. Nausėdos iškeltu tikslu pasiekti visuotinį imunitetą iki vasaros vidurio, tačiau aplinkybės to padaryti neleis.

„Turbūt nebuvo kažkokių labai didelių skirtumų su tais ambicingais tikslais, kuriuos sau kėlė prezidentas, bet yra labai objektyvios aplinkybės, nuo kurių priklauso galimybės pasiekti vieną ar kitą rezultatą“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„Ir tai yra vakcinų tiekimas. Mes jau šiandien galime pasakyti, kad vakcinų tiekimas ženkliai paspartėja, tuo pačiu atsivėrė galimybės iš esmės visiems registruotis skiepui“, – pridūrė ji.

Premjerė žada, kad artimiausiu metu Lietuvą pasieks dar didesni vakcinos nuo COVID-19 kiekiai nei anksčiau.

„Žinoma, visų per savaitę nepaskiepysime, bet dabar jau kiekvieną savaitę gaunami „Pfizer“ vakcinos kiekiai bus pusantro karto didesni negu balandį, kuris jau buvo didesnis nei šių metų pradžioje“, – sakė I. Šimonytė.

„Tikrai manau, kad Vyriausybės interesas yra pasiekti kaip įmanoma didesnį imunizacijos lygį. Dalis tos imunizacijos, deja, ateina per ligą, nes yra žmonių, kurie užsikrėtė, persirgo ir tokiu būdu įgijo imunitetą. Tokių žmonių dabar yra apie 7 proc., tačiau mes norime kuo greičiau papildyti tą likusią dalį, kad turėtume kuo daugiau paskiepytų žmonių“, – kalbėjo premjerė.

To, kad Europai ir JAV pavyks per šią vasarą pasiekti kolektyvinį imunitetą, teigė besitikintis ir pirmadienį su premjere I. Šimonyte susitikęs už Europos Sąjungos vidaus rinką atsakingas eurokomisaras Thierry Bretonas (Tjeri Bretonas).

Prezidentas G. Nausėda anksčiau yra sakęs, kad 70 proc. suaugusių šalies gyventojų turėtų būti paskiepyta iki vasaros vidurio.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 11 tūkst. 343 asmenys, abiem – 574 tūkst. 25.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.