Atnaujintas ir dar išraiškingesnis „GO Pilsner“ kelia lietuviško nealkoholinio alaus pasaulio kartelę – Kas vyksta Kaune

Atnaujintas ir dar išraiškingesnis „GO Pilsner“ kelia lietuviško nealkoholinio alaus pasaulio kartelę

Organizatorių nuotr.

Lyderiaujančių alaus kūrėjų rankose – metus tobulintas receptas, suteikiantis dar daugiau skonio. Aludarė Dalia Jočytė atnaujino „GO Pilsner“ alų, kuris nuo šiol bus dar sodresnis, ryškesnis ir bemaž nesiskiriantis nuo įprasto alaus skonio. „GO Pilsner“ taip pat yra tinkamas vartoti žmonėms, kurie netoleruoja glitimo.

Sodresnis skonis ir sveikesnė alternatyva

Paprastai, kai iš alaus pašalinamas alkoholis, jo skonis pasikeičia. Todėl „GO Pilsner“ kūrėjai siekė išlaikyti alaus kūno pojūčio balansą ir nusprendė vartotojus nustebinti dar ryškesniu skoniu.

„Pateikiant nealkoholinį alų, svarbu, kad nebūtų prarastas alui būdingas skonis. Todėl keisdami receptūrą norėjome, kad skonis ir aromatas būtų kiek įmanoma artimesnis įprastam alui, norėjome išvengti jam nebūdingo saldumo ar kitų naujų savybių. Be to, siekėme pagerinti produkto maistingumą. Pilsner nealkoholinio alaus skonį papildomai paryškinome, keitėme aromatines jo savybes, kad apynys būtų ryškesnis ir dar labiau atitiktų pilsner alaus stilių“, – pasakoja „Švyturio“ daryklos aludarė D. Jočytė.

Nors šįkart darykla didžiausią dėmesį skyrė populiariausio pasaulyje pilsner stiliaus nealkoholinio alaus atnaujinimui, maistingumo atžvilgiu patobulintas buvo ir kvietinis. Siekiant atliepti vartotojų sveikesnės gyvensenos poreikius, abiejų produktų sudėtyje yra palikti tik naturalūs cukrai iš salyklo, todėl dabar 100 ml „GO Pilsner“ yra tik 1,2 g, o „GO Wheat“ – tik 1,1 g natūralių cukrų. Palyginimui, gazuotuose limonaduose ar sultyse cukrų kiekis gali būti net iki 10 kartų didesnis.

„Go Pilsner“ nealkoholinis alus / Organizatorių nuotr.

Dealkoholizacijai – moderniausios technologijos

Kai kurios alų kuriančios įmonės vis dar taiko senus metodus, kai, gamindamos nealkoholinį alų, dirbtinai stabdo fermentacijos procesus. Tokiu būdu rizikuojama, kad aluje liks netipiškai saldus ir grūdiškas skonis.

Tuo tarpu „Švyturio-Utenos alaus“ darykla savo gamybos technologijomis stipriai pažengusi, o tai leido ne tik išlaikyti sodrų alaus skonį, bet ir pagerinti maistines jo savybes.

„Alkoholio išėmimui naudojame membraninę įrangą. Pirmiausia išverdame misą, sufermentuojame alų mielėmis, o vėliau nukreipiame į dealkoholizacijos įrenginį, kuriame alus praleidžia 24 val., palaipsniui praeina pro membranas, kol galiausiai pašalinamas alkoholis. Šis metodas dėkingas tuo, kad nealkoholiniame aluje maksimaliai išsaugomos pradinės skonio savybės, neprarandame aromatinių apynių, kurie būdingi įprastiniam alui, o tai – didžiulis privalumas“, – tvirtina aludarė D. Jočytė.

„Go Pilsner“ nealkoholinis alus / Organizatorių nuotr.

Pirmieji lietuviai, atliepę netoleruojančių glitimo vartotojų poreikius

Maža to, darykla pasitelkė ir skandinaviškus technologinius procesus bei nealkoholiniame pilsner stiliaus aluje pagal Europoje priimtinas normas sumažino glitimo kiekį iki tinkamo vartoti žmonėms, kurie jo netoleruoja.

Gluten-free alaus gamybos kontrolės sistema yra daug griežtesnė, tais pačiais vamzdžiais nebegali bėgti joks kitas įprastas alus. Kiek žinau, esame pirmieji iš lietuvių gamintojų, sukūrę nealkoholinį alų glitimo netoleruojantiems vartotojams“, – džiaugiasi D. Jočytė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.