„Bolt“ paspirtuką Vilijampolėje priparkavo originaliai – Kas vyksta Kaune

„Bolt“ paspirtuką Vilijampolėje priparkavo originaliai

Skaitytojo nuotr.

Nors piliečiai svetimo turto neretai netausoja taip kaip savo, penktadienį Vilijampolėje užfiksuotas incidentas priskirtinas grynakraujo vandalizmo kategorijai. „Bolt“ paspirtuką „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas rado… šiukšlių konteineryje. Į žvejybą leidosi „Kauno švaros“ darbuotojai, tuo metu elektrinių paspirtukų nuomos paslaugą teikiančios bendrovės atstovai sako, kad suniokojimo atvejų pasitaiko, tačiau ne itin dažnai.

Kaip šiandien, apie 11 val., pasakojo portalo skaitytojas, žalią transporto priemonę jis rado įmestą į požeminį atliekų konteinerį prie Neries krantinėje 13-tu numeriu pažymėto namo. Su „Bolt“ vyrui susisiekti nepavyko, tačiau kaunietis prisiskambino į „Kauno švarą“, kur jam pažadėjo, kad darbuotojai atvyks paspirtuką ištraukti.

Netrukus pagal grafiką pasirodė šiukšliavežis – pamatęs viduje paspirtuką, vairuotojas esą bandė jį pasiekti, tačiau nepavykus to padaryti, konteinerį paliko neištuštintą ir gyventojus informavo, kad bus atsiųstas kitas automobilis, idant „Bolt“ nepatirtų žalos.

„Žmonės galėjo užmesti jį šiukšlėmis. O jeigu šiukšlinė būtų supresavusi, galėjo išeiti reakcija su šiukšlėmis ir viskas užsidegti“, – visiškai įmanomą scenarijų, kuris baigtųsi gerokai rimtesne nelaime, modeliavo skaitytojas, nusijuokęs, kad „Kauno švaros“ darbuotojui už išgelbėtą paspirtuką „Bolt“ galbūt skirs premiją.

Pavežėjimo paslaugų bendrovės „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius „Kas vyksta Kaune“ teigė ryškios blogėjimo tendencijos, kad paspirtukai būtų sugadinami dažniau, nepastebintis. Tiesa, šių elektrinių transporto priemonių skaičius dabar didesnis, tad natūralu, kad ir pagundų kyla su jais nepagarbiai elgtis. Vis dėlto, procentiškai paūmėjimo esą nejaučiama.

„Dėl reagavimo, tai dabar ir policija gana aktyviai prižiūri. Jeigu pradžioje tai buvo naujas dalykas, žmonės buvo pasimetę, nežinojo, kaip elgtis, dabar, kai yra akivaizdūs vandalizmo atvejai, bendradarbiaujame su policija. Miestuose yra kameros, patys paspirtukai turi gerus daviklius. Yra pakankamai duomenų pabandyti nustatyti, kas sukėlė žalą“, – komentavo A. Pacevičius.

Anot jo, bene primityviausias ir pagrindinis vandalizmas – kai žmonės neaišku dėl ko apimti emocijų suspardo paspirtukus, juos apgadina kaip suoliukus ar šiukšlių dėžes viešosiose erdvėse.

„Taip pat pasitaiko, kad bando tą turtą pasisavinti, jį išardyti ar kaip nors panaudoti. Būna ir komiškų situacijų, tarkime, policija važiuoja, o žmogus pakelėj varosi du paspirtukus, kurie turi GPS siųstuvus. Praktiškai patys išsiduoda“, – kalbėjo „Bolt“ vadovas Lietuvoje.

A. Pacevičiaus žiniomis, Kaune šiuo metu yra apie 500 elektrinių paspirtukų, tikslus skaičius kasdien kinta priklausomai nuo oro sąlygų ir kitų veiksnių. Paslauga teikti pradėta 2019-ųjų vasaros pabaigoje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.