Kauną užlies galinga „BandFest“ muzikos banga – Kas vyksta Kaune

Kauną užlies galinga „BandFest“ muzikos banga

E. Virkečio nuotr.

Dvidešimt pavasarių šaukliu buvęs Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ festivalis „Padūduokim Kaunui“ šiemet keičia savo formatą ir plaukia į platesnius muzikinius vandenynus tapdamas „BandFest Kaunas“.

Kaip ir kiekvienais metais gegužės mėnesį kviečia atrasti Kauno miesto žaliąsias erdves, miesto architektūrą ir naujus muzikinius potyrius kartu su „BandFest“ – nauju orkestrų ir grupių festivaliu, apimančiu įvairių stilių bei žanrų kolektyvus – ne tik pučiamųjų orkestrus, bet ir džiazo kolektyvus, mažesnes jų grupes. Šiais metais dominuojantys pučiamųjų orkestrai tęs anksčiau vykusio festivalio tradiciją praplečiant ir papildant ją aktualiais sprendimais, skelbia organizatoriai pranešime žiniasklaidai.

Dalyvaujant devyniems orkestrams iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus – galingas, net devynių orkestrų tutti gegužės 22 d., nuo 10 val. iki 20 val. skambės atvirose Kauno miesto erdvėse: Ąžuolyno, Kalniečių, Santarvės, Santakos parkuose, Panemunės šile, Aleksote, Žaliakalnyje, Senamiestyje, Laisvės alėjoje, Šilainiuose, Nepriklausomybės, Čečėnijos ir Vienybės aikštėse, Prezidentūros sodelyje.

Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ ir šiemet 60–metį minintis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ atnaujina 2002 metais gimusio festivalio „Padūduokim Kaunui“ veidą, įterpdama ne tik orkestrus, bet ir šiuolaikišką meninį turinį, edukaciją, bendradarbiavimą su muzikos autoriais, tarptautiškumą bei aktualių klausimų šiam laukui diskusiją – repertuaro, auditorijos plėtros aspektais. Suburiant profesionalius kolektyvus, siekiama horizontalaus plėtotės principo – nuo profesionalų iki mėgėjų, ugdymo įstaigose veikiančių ir besiformuojančių darinių, kūrėjų ir dar neišnaudotų sąveikų.

Vienas svarbiausių „BandFest“ idėjos atsinaujinimo veiksnių yra tai, kad praėjusio XX amžiaus orkestrų pasiekimai, jų įvairovė tapo aukštos meninės vertės liudijimais. Per pastarąjį dešimtmetį orkestrų formavimo specifika ir veiklos ypatumai Lietuvoje pradėjo artėti prie vakarietiškųjų standartų, šioje srityje pasiekta reikšmingų kokybinių pokyčių.

Vakarų Europos ir kitų išsivysčiusių pasaulio šalių pučiamųjų orkestrų patirtis jau daugelį metų yra kitokio pobūdžio, todėl siekiama pasirinkti pučiamųjų, džiazo orkestrų bei grupių muzikavimą, kaip labai populiarų daugumoje šalių – mažesnių miestelių bendruomenėse, mokslo įstaigose, organizacijose, rengiančiose koncertines klasikinės, bažnytinės, pramoginės muzikos programas.

„Šis festivalis – ne tik svarbi profesionalų lyga, bet ir bendradarbiavimo, jungčių platforma, kurioje dėmesys teikiamas profesionaliems kolektyvams, jungtims su mėgėjais, orkestrų tipų ir stilių įvairovei, šiuolaikiškoms jungtims ir iniciatyvoms bendradarbiaujant su kitomis meno sritimis, ugdymo įstaigoms, Lietuvos ir pasaulio patirtimis, kokybiško ir nuolat atsinaujinančio turinio plėtojimui.“ – apie atsinaujinusį festivalio formatą pasakoja koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.