Kauno automobilių turguje suko slaptą verslą: policija aptiko gėrybių sandėlį – Kas vyksta Kaune

Kauno automobilių turguje suko slaptą verslą: policija aptiko gėrybių sandėlį

Kauno apskr. VPK ir VMVT nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai praėjusią savaitę pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Kauno automobilių turgaus teritorijoje rastų įvairiausių daiktų – nuo maisto produktų iki alkoholio ir įvairiausių buities daiktų. Savo ruožtu tyrimą dėl radinių atlieka ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentas.

Gegužės 13 dieną apie 09.35 val. Kaune, Taikos prospekte, Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė 1949 metais gimusį vyrą, kuris iš automobilio į kitą krovė dėžes su alkoholiniais gėrimais.

Kaip rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai, pareigūnams pastebėjus praviras šalia esančio sandėlio duris ir patikrinus vidų, sandėlyje ir dviejuose konteineriuose rasta daugiau dėžių su alkoholiniais gėrimais, įvairių kitų gėrimų, maisto produktų, saldumynų, drabužių, avalynės ir kitų daiktų.

Dirbant daugiau nei porai dešimčių pareigūnų atlikus 9 kratas, papildomai rasta ir paimta 2021 vnt. butelių įvairaus stiprumo alkoholio, 18 vnt. 3 litrų kartoninių pakuočių su alkoholiu, 4800 eurų grynųjų pinigų, buhalteriniai apskaitos dokumentai, trylika palečių su automobiliniais tepalais, televizoriais, automobilių padangomis, dviračiais, čiužiniais, šildytuvais, vandens siurbliais, šaldytuvais bei kita buitine technika ir namų apyvokos daiktais.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento inspektoriai, dalyvaudami vykdomame tyrime, rado apie 1 toną 36 skirtingų pavadinimų maisto produktų – nuo konservuotų gaminių iki šaldytų gyvūninės kilmės produktų, taip pat kavos, arbatos, saldainių.

Patikrinus sandėlį, buvo nustatyta, kad apie 300 kg šaldytų negyvūninės kilmės produktų tinkamumo vartoti terminas buvo pasibaigę, produkcija buvo be įsigijimą patvirtinančių dokumentų, o jos savininkas neaiškus.

Rasti produktai nebuvo paženklinti lietuvių kalba. Produkcija sandėliuota antisanitarinėmis sąlygomis, patalpos buvo nešvarios, kartu su maisto produktais laikytos ir buitinės technikos prekės, alkoholiniai gėrimai nepažymėti Lietuvos Respublikos banderolėmis. Toliau aiškinamasi, kaip visa ši produkcija pateko į sandėlį ir kas jos savininkas.

Dėl šio įvykio Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis), 201 str. 3 d. (Neteisėta juridinio asmens veikla).

1949 metais gimusiam vyrui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kitam 1961 metais gimusiam vyrui pareikšti įtarimai dėl neteisėtos juridinio asmens veiklos.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

VMVT primena vartotojams, kad maisto produktus reikėtų pirkti tik iš legaliai vykdančių veiklą prekybininkų, nepirkti maisto produktų be nurodyto galiojimo termino ar tų, kurių galiojimas pasibaigęs. Pareigūnai primena, kad apie nelegalią, akcizais apmokestinamų prekių, prekybą nedelsiant galima informuoti skubios pagalbos telefonu 112 arba www.epolicija.lt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.