Nuo pareigūnų sprukusį vairuotoją teko tramdyti jėga: veiksmai buvo neadekvatūs – Kas vyksta Kaune

Nuo pareigūnų sprukusį vairuotoją teko tramdyti jėga: veiksmai buvo neadekvatūs

Kauno apskrities VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (KET). Per savaitę mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksuota 714 greičio viršijimo atvejų, o vieną piktybinį pažeidėją Karmėlavoje prireikė tramdyti imtynių veiksmais.

Kaip nurodoma Kauno apskrities VPK pranešime, sekmadienio rytą, apie 9 val., policijos pareigūnai, Kauno rajone vykdydami policinę priemonę, patikrinimui stabdė automobilį „Chrysler“, tačiau vairuotojui nestojant, automobilis buvo pasivytas ir sustabdytas Karmėlavoje. Nuo 1966 m. gimusio vairuotojo sklido alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti.

Įtarus vairuotoją esant neblaivų, buvo pasiūlyta pasitikrinti blaivumą, tačiau vyras tai daryti atsisakė, nors ir buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės. Vyro veiksmai buvo neadekvatūs ir nenuspėjami, sodinamas į policijos automobilį jis aktyviai priešinosi, todėl buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai ir vairuotojas sulaikytas.

Patikrinus asmenį policijos duomenų bazėse paaiškėjo, kad vyras neturi teisės vairuoti, kadangi ją jau yra praradęs dėl vairavimo esant neblaiviam, o pasibaigus atėmimo terminui nebaigė papildomų vairuotojo mokymų. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl policijos reikalavimų sustabdyti transporto priemonę nevykdymo ir vairavimo neturint teisės vairuoti, taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo esant neblaiviam.

Gegužės 10 d., apie 12.45 val., Jonavoje užfiksuotas didžiausias per visą savaitę viršytas greitis – automobilio vairuotojas miesto ribose, kur leidžiama važiuoti 50 km/val., praskriejo 133 km/val. greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Savaitės lakstūnas / Kauno apskrities VPK nuotr.

Savaitgalį, gegužės 14–16 d., Kauno mieste ir rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolei bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti.

Patikrintas daugiau kaip 3,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinti 15 neblaivių vairuotojų (visiems jiems nustatytas lengvas girtumas) ir vienas dviratininkas (gim. 1964 m.), kuriam penktadienio vakarą, apie 21.40 val., Gervėnupio kaime patikrinimo metu nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,73 prom. Išaiškinti ir kiti KET pažeidimai, kai buvo vairuojama transporto priemonė be valstybinio numerio ženklo ar su mažesnio šviesos laidumo stiklais nei leidžia įstatymas.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 20 neblaivių vairuotojų ir tris dviratininkus. Dar 9devyni asmenys vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo penki eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 11), dar 179 sužeisti (pernai – 204). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis KET, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA