Nuo pareigūnų sprukusį vairuotoją teko tramdyti jėga: veiksmai buvo neadekvatūs – Kas vyksta Kaune

Nuo pareigūnų sprukusį vairuotoją teko tramdyti jėga: veiksmai buvo neadekvatūs

Kauno apskrities VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (KET). Per savaitę mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksuota 714 greičio viršijimo atvejų, o vieną piktybinį pažeidėją Karmėlavoje prireikė tramdyti imtynių veiksmais.

Kaip nurodoma Kauno apskrities VPK pranešime, sekmadienio rytą, apie 9 val., policijos pareigūnai, Kauno rajone vykdydami policinę priemonę, patikrinimui stabdė automobilį „Chrysler“, tačiau vairuotojui nestojant, automobilis buvo pasivytas ir sustabdytas Karmėlavoje. Nuo 1966 m. gimusio vairuotojo sklido alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti.

Įtarus vairuotoją esant neblaivų, buvo pasiūlyta pasitikrinti blaivumą, tačiau vyras tai daryti atsisakė, nors ir buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės. Vyro veiksmai buvo neadekvatūs ir nenuspėjami, sodinamas į policijos automobilį jis aktyviai priešinosi, todėl buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai ir vairuotojas sulaikytas.

Patikrinus asmenį policijos duomenų bazėse paaiškėjo, kad vyras neturi teisės vairuoti, kadangi ją jau yra praradęs dėl vairavimo esant neblaiviam, o pasibaigus atėmimo terminui nebaigė papildomų vairuotojo mokymų. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl policijos reikalavimų sustabdyti transporto priemonę nevykdymo ir vairavimo neturint teisės vairuoti, taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo esant neblaiviam.

Gegužės 10 d., apie 12.45 val., Jonavoje užfiksuotas didžiausias per visą savaitę viršytas greitis – automobilio vairuotojas miesto ribose, kur leidžiama važiuoti 50 km/val., praskriejo 133 km/val. greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Savaitės lakstūnas / Kauno apskrities VPK nuotr.

Savaitgalį, gegužės 14–16 d., Kauno mieste ir rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolei bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti.

Patikrintas daugiau kaip 3,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinti 15 neblaivių vairuotojų (visiems jiems nustatytas lengvas girtumas) ir vienas dviratininkas (gim. 1964 m.), kuriam penktadienio vakarą, apie 21.40 val., Gervėnupio kaime patikrinimo metu nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,73 prom. Išaiškinti ir kiti KET pažeidimai, kai buvo vairuojama transporto priemonė be valstybinio numerio ženklo ar su mažesnio šviesos laidumo stiklais nei leidžia įstatymas.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 20 neblaivių vairuotojų ir tris dviratininkus. Dar 9devyni asmenys vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo penki eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 11), dar 179 sužeisti (pernai – 204). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis KET, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.