Vingio parką pasiekė 3 tūkst. „šeimų maršo“ automobilių: be incidentų neapsieita – Kas vyksta Kaune

Vingio parką pasiekė 3 tūkst. „šeimų maršo“ automobilių: be incidentų neapsieita

delfi.lt 2021/05/15 16:54

Šiandien Lietuvoje prasidėjo „Didysis Šeimos gynimo maršas“, kurio finalinis renginys bus rengiamas Vilniaus Vingio parke 18 valandą. Tautine bei renginio atributika, vėliavomis ir lipdukais paženklintų maršo dalyvių automobilių ir motociklų kolonos ryte pajudėjo iš Klaipėdos, Kaune susijungė su kitais dalyviais, o popietę pasiekė sostinę.

Finaliniame protesto renginyje turėtų būti iki 7 tūkstančių žmonių – tokiam skaičiui dalyvių yra išduotas savivaldybės leidimas.

Maršo dalyviai pasiekė sostinę

Policijos departamento atstovas R. Matonis Eltai sakė, kad sostinę pasiekė kolona, sudaryta iš maždaug trijų tūkstančių autotransporto priemonių.

Gyventojai maršo dalyvius pasitinka išsirikiavę ant tilto, mojuodami šalies vėliavomis.

Miesto prieigose sustoję iš pajūrio bei kitų Lietuvos regionų atvykę „maršo“ dalyviai į Vingio parką, kuriame planuojamas protesto mitingas, nukaks autobusais.

„Jie išlips prie įvažiavimo į Vilnių, sės į autobusus ir autobusai juos atveš visus į renginį, bet kolona pati į miestą nevažiuos“, – Eltai sakė R. Matonis.

Policijos atstovo teigimu, automobilių kolonai judant per visą Lietuvą buvo užfiksuoti trys eismo įvykiai. Vienas iš jų ryte įvyko netoli Klaipėdos, o du – prie Kauno.

„Buvo keli eismo įvykiai važiuojant per visą dieną. Prie Klaipėdos ir du prie Kauno, vienas iš jų – techninis. Daugiau kažkokių incidentų nėra didesnių“, – sakė R. Matonis, pažymėdamas, kad šiuo metu policija tvarką užtikrina visame mieste.

„Policija yra visame mieste, ne tik Vingio parke, miesto prieigose, prie Baltojo tilto, kur vyksta kiti renginiai“, – sakė R. Matonis.

Vilniaus Vingio parke – pasiruošimas finaliniam renginiui

Tuo tarpu Vingio parke jau ruošiamasi vakare vyksiančiam finaliniam „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ renginiui. Tam paruošta scena, po truputį renkasi žmonės, viešosios tvarkos užtikrinimui rengiasi policijos pareigūnai.

Mieste patruliuos raitoji policija, pareigūnai pėsčiomis, motociklais.

Kolonoje – dar viena avarija

R. Matonis pranešė, kad kolonoje įvyko dar viena avarija. Pirminiais duomenimis, 13.15 val. buvo gautas pranešimas, jog kelyje Klaipėda-Kaunas-Vilnius, ties Kaunu (netoli prekybos centro „Mega“) įvyko dviejų automobilių susidūrimas.

Pranešėjas policijai teigė, kad moteris blogai jaučiasi, jai prireikė medikų.

Dalyvių koloną Kaune sveikino Pakso pilotuojamas lėktuvas

Virš magistralės Kaunas-Vilnius, palaikydami mitingą ir skleisdami baltus dūmus, skrido aviacijos entuziastų, akrobatinių skrydžių grupė „ANBO“.

Vieną iš trijų grupės lėktuvų pilotavo nušalintas prezidentas Rolandas Paksas.

Automobilių ir motociklų kolona juda sostinės link, prie jos pakeliui jungsis kiti dalyviai, baikerių klubai. Gyventojai sustoję ant įvairių magistralės tiltų mojuoja maršo dalyviams.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis vidurdienį informavo, kad tuo metu iš visų apskričių buvo susirinkę apie 1800 automobilių. Teigiama, kad Kaune užfiksuota apie 100 transporto priemonių, Panevėžyje – 300.

Alytaus atstovė spaudai pranešė, kad iš Alytaus pajudėjo apie 119 automobiliu, autobusas ir apie 20 motociklų. Marijampolės policija teigė, kad jų apskrityje užfiksuota 216 automobilių, 2 autobusai, bei 61 motociklas. Iš viso iš Marijampolės išvažiavo apie 639 žmonės.

Teigiama, kad dalyviai nusiteikę draugiškai, incidentų nebuvo kilę.

Mitingo dalyviai renkasi Kaune

Šalia Kauno esančiame Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos miestelyje susirinko keli šimtai automobilių ir keliolika motociklininkų. Žmonės savo transportą padabinę Lietuvos, įvairių miestų, Vyčio vėliavomis, šeimų maršo atributika.

Aikštelėje automobilių koloną reguliuoja savanoriai, budi policijos ekipažai. Kalbinti pareigūnai išreiškė susirūpinimą, ar kolonoje pavyks visiems tvarkingai išvažiuoti, jeigu dalyvių bus labai daug.

Nemažai žmonių į Vilnių vyksta su mažamečiais vaikais, dalyvių, negalinčių vykti į mitingą savo transportu, laukia keli užsakyti autobusai.

Šalia pagrindinių kelių susikirtimų prie Kauno taip pat stovi policijos patrulių ekipažai su įjungtais švyturėliais, laukdami atvykstančių maršo dalyvių automobilių.

Prie pagrindinės renginio kolonos jungiasi dalyviai iš mažesnių miestų. Nedidelė, apie 20 automobilių kolona į pagrindinį maršo renginį Vilniuje pajudėjo ir iš Druskininkų:

Neišvengta incidentų kelyje

Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė Delfi informavo apie susirinkusių automobilių skaičių. Teigiama, kad iš Klaipėdos ryte pajudėjo apie 200 automobilių, Plungės – 75, Gargždų – 50, Kretingos – 72, Palangos – 15, o iš Skuodo – 7.

Anot atstovės spaudai, susirinkę žmonės buvo drausmingi, nusiteikę taikiai. Teigiama, kad asmenys laikėsi atstumo, vykdė pareigūnų reikalavimus.

Visgi, maršas neapsėjo be incidentų. A. Grauslienė teigia, kad kolonai važiuojant automagistralėje Klaipėda-Vilnius, ties Vėžaičiais, įvyko avarija. Pirminiais duomenimis, apie 9.25 val. buvo pranešta, kad susidūrė keturios transporto priemonės. Policija informavo, jog sužalotų asmenų nėra.

Palaiko tradicinę šeimą

Renginio dalyviai protestuoja prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Organizatoriai tvirtina besipriešinantys valdančiosios daugumos iniciatyvoms, kurias laiko prieštaraujančiomis Konstitucijai bei socialinių lyčių koncepcijos diegimui švietimo įstaigose. Pasak jų, svarstomos iniciatyvos prieštarautų konstituciniam principui, leidžiančiam tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Vyks ir antimitingai

Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu bus rengiamos ir trys akcijos, nukreiptos prieš šį maršą.

Vilniaus savivaldybės duomenimis, dvi iš jų vyks prie pėsčiųjų tilto, vedančio į Vingio parką. Vienas leidimas išduotas iki 25 asmenų, kitas – iki penkių asmenų.

Didžiausia vadinamojo „Šeimos maršo“ oponentų akcija planuojama prie Baltojo tilto, kur leidimas išduotas iki 100 žmonių.

Savivaldybė teigė negalinti atskleisti šių mitingų organizatorių, tačiau, BNS žiniomis, vieną iš jų rengia humoristas Olegas Šurajevas.

Gausios policijos pajėgos

Penktadienio popietę surengtoje spaudos konferencijoje Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigė, jog policija yra pasirengusi užtikrinti tvarką. Jis pažymėjo, kad pareigūnai dirbs „draugiškai nusiteikusios policijos principu“, o to paties tikisi ir iš renginio dalyvių.

Policija pranešė, kad šeštadienį visoje Lietuvoje ir ypač Vilniuje dirbs sustiprintos policijos pajėgos, į pagalbą bus pasitelkiami ir socialiniai partneriai.

Vilniaus miesto savivaldybė leidimą protestui Vingio parke išdavė 7 tūkstančiams žmonių. Anot policijos generalinio komisaro, jų gali būti ir daugiau.

Sostinėje vyks ir keli antimitingai – didžiausias, į kurį turėtų susirinkti apie 100 žmonių, vyks prie Baltojo tilto, du mažesni – Žvėryne prie pėsčiųjų tilto.

R. Požėla penktadienį teigė, kad tikisi, jog „negerų dalykų“ pavyks išvengti. Jo teigimu, dirbs uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, raitosios policijos pajėgos, kinologai ateis į pagalbą.

„Dirbs speciali policijos dialogo grupė. (…) Jų pagrindinis uždavinys – bendrauti su dalyviais, atsakyti į jų klausimus, spręsti klausimus ir deeskaluoti konfliktus, jei tokių kils“, – spaudos konferencijoje teigė R. Požėla.

Policija renginio dalyvių automobilių kolonos nelydės, bet dirbs gausios pajėgos keliuose.

Policijos generalinis komisaras teigė, jog koncertinė renginio programa negalima, nebent keli muzikiniai kūriniai tarp kalbų.

„Norime atkreipti dėmesį, kad protesto akcijai išduotas tik pačiame Vingio parke, kalbu apie pagrindinį renginį, todėl dalyviai rinksis ir kalbės tik toje vietoje. Protesto metu neleidžiama koncertinė programa, išskyrus kelis muzikinius kūrinius tarp kalbų. Jei policija matys, kad yra nesilaikoma tam tikrų reikalavimų leidime numatytų, policija turi teisę imtis tam tikrų priemonių – įspėjant organizatorius, kad renginys turiniu pažeidžia nustatytas tvarkas“, – kalbėjo R. Požėla.

Jis priminė, kad keliones gyventojams reikėtų planuotis su laiko rezervu, nes kelyje A1 gali tekti laukti spūstyse.

Į pagalbą bus pasitelkiamas ir pasieniečių sraigtasparnis.

„Renginiai vyksta specifiniu metu – karantinas nėra atšauktas, tam tikri reikalavimai yra galiojantys. Kiek tik galima policija stebės jų vykdymą. Jei matysime pažeidimus, jie bus fiksuojami“, – anonsavo R. Požėla.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas taip pat akcentavo, kad transporto priemonių srautas Vilniuje šeštadienį bus labai didelis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA