Kauno rajone motociklininką girtas pražudęs vairuotojas išgirdo teismo nuosprendį – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone motociklininką girtas pražudęs vairuotojas išgirdo teismo nuosprendį

delfi.lt 2021/05/14 18:09
DELFI nuotr.

Už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio bei eismo įvykio sukėlimą, kuomet žuvo žmogus, 52 metų Kauno rajono gyventojui O. L. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai skyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę. Taip pat O. L. skirtas teisių atėmimas 5 metams ir vairuoto automobilio vertę atitinkančios pinigų sumos – 2 930,00 Eur konfiskavimas valstybės naudai.

Teismas pranešė, kad O. L. nuteistas už tai, kad 2020 m. gegužės 22 d., apie 16.20 val., Kauno r., vairavo automobilį pažeisdamas Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būdamas neblaivus (1,87 prom.), sukdamas į kairę, nedavė kelio lygiareikšmiu keliu priešinga kryptimi tiesiai važiavusiam motociklui „Yamaha“, dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio motociklo vairuotojas žuvo.

Teisminio nagrinėjimo metu O. L. savo kaltę pripažino, atsiprašė visos žuvusiojo šeimos, prašė priimti jo užuojautą.

Skiriant bausmę kaltinamajam O. L., teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė neatsargų nusikaltimą, tačiau „O. L. Kelių eismo taisykles pažeidė ypatingai grubiai, jam buvo nustatytas vidutinis neblaivumo laipsnis – 1,87 promilių neblaivumas, jo padarytas nusikaltimas yra itin pavojingas, sukėlė negrįžtamas skaudžias pasekmes – jauno žmogaus žūtį.“ – rašoma teismo nuosprendyje.

O. L. praeityje neteistas, per penkerius metus vieną kartą baustas administracine tvarka, dirbantis, darbdavys charakterizavo teigiamai, turi šeimą.

Prokurorė, nukentėjusieji ir jų atstovė nesutiko su tuo, jog kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe būtų pripažinta tai, kad O. L. prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailisi, tačiau O. L. savo kaltę dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų pripažino visiškai, duodamas parodymus teisme neginčijo, kad nukentėjusiesiems jo nusikalstama veika buvo padaryta turtinės ir neturtinės žalos, sutikdamas pagal savo finansines galimybes ją atlyginti.

„Teismas pripažįsta kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe tai, kad kaltinamasis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi.“ – nustatė teismas.

Teismas, svarstydamas bausmės atidėjimo klausimą, sprendė, kad nors O. L. yra charakterizuojamas teigiamai, tačiau nusikalstamos veikos pasekmės yra tragiškos – žuvo jaunas žmogus. Praėjus trumpam laikui antru tikrinimu nustatytas jau 2,08 promilių neblaivumas.

„Kaltinamasis būdamas stipriai apgirtęs vairavo dienos metu, o jo padarytas nusikaltimas yra itin pavojingas, lėmė žmogaus žūtį esant idealioms vairavimo sąlygoms. Teismas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad kaltinamasis žuvusiojo šeimai taip ir nepasiūlė pagalbos nei iš karto po eismo įvykio, nei vėliau, jam labiau rūpėjo jo paties šeimos saugumas.“ – konstatavo teismas.

Iš O. L. nukentėjusiesiems priteista 12 169,26 Eur turtinė žala ir 60 000,00 neturtinė žala bei 1 926,08 Eur teisinės pagalbos išlaidos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.