Kauniečiai užplūdo prekybos centrus, eilės nusidriekė dar prieš darbo laiką - Kas vyksta Kaune

Kauniečiai užplūdo prekybos centrus, eilės nusidriekė dar prieš darbo laiką

„Kas vyksta Kaune“, BNS inf. 2021/04/19 12:35
Skaitytojo nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Pirmadienį darbą vėl atnaujinę didieji prekybos centrai sulaukė būrio pirkėjų, dalis jų eilę užsiėmė dar prieš pat atsidarant parduotuvėms. Tuo metu veiklą atnaujinantys prekybos centrai kol kas nežino, kiek parduotuvių atsidarys, nes dalis jų nespėja privalomai testuoti darbuotojų.

Kaip jau rašyta, nuo pirmadienio darbą Lietuvoje atnaujino prekybos centruose įsikūrusios iki šiol negalėjusios veikti ne maisto ar būtiniausių prekių parduotuvės. Jos galės dirbti tik šiokiadieniais, savaitgaliais jų veikla draudžiama.

Pirkėjų eilės / Skaitytojo nuotr.

Visose atidaromose prekybos vietose vienam žmogui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų viso prekybos centro ploto arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas žmogus.

Kauno „Akropolyje“ nusidriekusias pirkėjų eiles kauniečiai fiksavo dar prie 10 val. ryto.

Atsidarys ne visi – stringa testavimas

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė teigė, jog prekybos centrų atsidarymui valstybė nebuvo pasirengusi.

„Dėl eilių, to ir reikėjo tikėtis, kadangi jau bandom atsidaryti berods trečią kartą, tai jau anksčiau mus įspėjo, kad gali būti problemų su valstybės apmokamo testavimo apimtimis, tačiau įmonės tai gali daryti ir savo lėšomis“, – LRT radijui sakė R. Vainienė.

„Visokių organizacinių nesklandumų tikrai yra ir tai mums nebe naujiena ir su tuo reikėtų susitaikyti. Nebuvo valstybė pasiruošusi nei užsidaryti, nei atsidaryti, nei tokiai pandemijai. Ir tokia yra realybė ir ją reikia priimti“, – pridūrė ji.

Vis dėlto R. Vainienė sakė teigiamai vertinanti reikalavimą darbuotojams testuotis.

„Nemanau, kad jis yra kažkoks perteklinis, neįmanomas įgyvendinti, ypač atsižvelgiant į tai, kad ta epidemiologija atsidarant nėra jau tokia gera. Tai paslauga verslui ir darbuotojams saugiau“, – teigė asociacijos direktorė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA