Smūgis kontrabandininkams: Kauno rajone aptikti vilkikai su 3,5 mln. eurų vertės rūkalais - Kas vyksta Kaune

Smūgis kontrabandininkams: Kauno rajone aptikti vilkikai su 3,5 mln. eurų vertės rūkalais

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai balandžio 1–osios naktį Kauno rajone likvidavo kontrabandininkų sandėlį, kur sulaikė septynis Rusijos ir Lietuvos piliečius, ir du vilkikus, kur rasta apie du tūkstančiai dėžių nelegalių cigarečių. Tai didžiausias cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet Lietuvos muitinėje.

Pareigūnų žiniomis rusiškų cigarečių pilnas vilkikas į Lietuvą iš Rusijos Kaliningrado srities įvažiavo per Kybartus. Vienai šio posto muitininkei pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba, o pamainos viršininkas apklaustas specialiuoju liudytoju, pranešė MKT.

Turėdami informacijos, kad Kauno rajono Ringaudų seniūnijos Tabariškių kaime galimai sandėliuojamos nelegalios cigaretės, MKT pareigūnai naktį iš kovo 31 d. į balandžio 1–ąją netikėtai patikrino vieną sandėlį minėtoje vietovėje.

Čia muitinės kriminalistai užklupo septynis asmenis, dalis jų kaip tik ruošėsi iš vieno vilkiko į kitą krauti cigarečių dėžes.

Vienas sulaikytųjų buvo Rusijos pilietis, vairavęs vilkiką „Man“, su kuriuo (deklaravęs, jog važiuoja tuščiomis, tranzitu) į Lietuvą įvažiavo per Kybartų kelio postą. Tačiau mašinos puspriekabė buvo aklinai prikimšta rusiškų cigarečių „LF“ dėžių – jų pareigūnai aptiko net 2 100. Taigi, iš viso rasta 1 mln. 50 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 3 mln. 487 tūkst. eurų.

Kauno rajone sulaikyta cigarečių kontrabanda / MKT nuotr.

Likę šešeri asmenys – Lietuvos piliečiai iš įvairių miestų (Kauno, Vilniaus, Trakų), įtariami prisidėję prie šios kontrabandos gabenimo: galimai pasitikę ir lydėję nelegalų krovinį Lietuvos teritorijoje, ar besiruošę vykdyti krovos darbus.

MKT Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Rusijos pilietis buvo sulaikytas, o vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas trims mėnesiams. Kiti šeši asmenys, Lietuvos piliečiai, po apklausos buvo paleisti.

MKT pareigūnai įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba taip pat pareiškė ir vienai Kybartų kelio posto muitininkei, ji nušalinta nuo tarnybos. Dėl šio įvykio kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas ir Kybartų kelio posto pamainos viršininkas.

Nemažėjant didžiuliams baltarusiškų cigarečių kontrabandos srautams iš Baltarusijos teritorijos, nuo šių metų pradžios fiksuojamas ir didelis nelegalių rusiškų rūkalų gabentojų suaktyvėjimas pasienyje su Rusija.

Iš Rusijos Kaliningrado srities pastaraisiais mėnesiais pradėti gabenti itin stambūs, Lietuvoje anksčiau nematytų „Dakota“, „Rominta“ ar „LF“ rūšių cigarečių kontrabandos kroviniai. Nors pažymėtа, jog pagaminti Rusijoje, šie rūkalai paprastai būna be banderolių.

Vien per tris šių metų mėnesius muitinės pareigūnai jau sulaikė 1 mln. 785 tūkst. pakelių tokių rusiškų cigarečių, kurių vertė (su mokesčiais) – 6, 22 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA