Europos vaistų agentūra: yra tikimybė, kad „Vaxzevria“ vakcina sukelia kraujo krešulius - Kas vyksta Kaune

Europos vaistų agentūra: yra tikimybė, kad „Vaxzevria“ vakcina sukelia kraujo krešulius

delfi.lt 2021/04/07 17:39
Asociatyvi / DELFI nuotr.

„AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso „Vaxzevria“ vėl atsidūrė visų dėmesio centre. Šįkart po to, kai aukštas Europos vaistų agentūros (EVA) vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri antradienį pranešė, kad yra ryšys tarp tromboembolijos atvejų ir minėtosios vakcinos.

„Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, nors kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją, laikraščiui „Il Messaggero“ teigė M. Cavaleri.

Tiesa, vėliau EVA pranešė „dar nepriėjusi išvados“ ir pabrėžė, kad „vertinimas tebevyksta“.

Kaip sakė EVA Komunikacijos departamento vadovė Marie-Agnes Heine, agentūros Saugumo komitetas ištyrė retus atvejus, kuomet daugelyje Europos Sąjungos šalių paskiepytiems „Vaxzevria“ vakcina žmonėms susidarė kraujo krešuliai. Padaryta išvada, kad neįprasti kraujo krešuliai gali būti laikomi labai retu „Vaxzevria“ vakcinos šalutiniu poveikiu, kurį reikėtų nurodyti.

E. Cooke pranešė, kad EVA Saugumo komitetas patvirtino, kad „AstraZeneca“ vakcinos nauda, apsaugant nuo COVID-19 ligos nusveria galimų šalutinių poveikių riziką.

„COVID-19 yra labai rimta liga, lemianti didelę hospitalizaciją ir tūkstančius mirčių visoje ES. Patvirtinta, kad ši vakcina yra labai efektyvi, sumažinant hospitalizacijų skaičių ir gelbstint gyvybes“, – pabrėžė E. Cooke.

Trečiadienį vakare Amsterdame įsikūrusi EVA surengė virtualią spaudos konferenciją, kurioje agentūros vadovė Emer Cooke ir kiti aukšto rango pareigūnai pristatė savo išvadas dėl galimo ryšio tarp „AstraZeneca“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso ir kraujo krešulių susidarymo.

Konferencija rengiama kelioms Europos šalims sustabdžius skiepijimą šiuo preparatu dėl galimo jo ryšio su kraujo krešumo sutrikimais.

Agentūra iki šiol teigė, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi ir veiksminga, taip pat kad jos nauda išvengiant sunkių susirgimo atvejų ir mirčių aiškiai nusveria galimą riziką.

Praeitą savaitę po ekspertų komiteto pasitarimo EVA sakė išnagrinėjusi žinomus kraujo krešulių susidarymo atvejus nenustačiusi „jokių specifinių rizikos veiksnių“, tokių kaip amžius, lytis arba ankstesnė sveikatos būklė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA