Lietuvoje patvirtinti 356 nauji koronaviruso atvejai, 9 žmonės mirė – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje patvirtinti 356 nauji koronaviruso atvejai, 9 žmonės mirė papildyta NVSC informacija

Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.

Praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 356 nauji koronaviruso atvejai, patvirtintos 9 mirtys, skelbia Statistikos departamentas.

Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, siekia 250.3. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas siekia 7%.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 199 145 žmonių. Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 184 785 žmonės (deklaruotas: 138 999 žmonių), statistiškai šiuo metu serga 7480 žmonės (deklaruotas: 53 266).

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3244 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6481 mirtys.

Praėjusią parą šalyje atlikti 4827 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 088 100.

Be to, per parą atlikta 122 antigeno tyrimų. Iš viso jų atlikta 32 778.

Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 7 procentus.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 611 žmonės, o antra – 29. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 73 027 žmonių, panaudotos 236 593 vakcinos.

Į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 88 susirgę žmonės. 67 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, dar 5 – taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš COVID-19 gydymui skirtų 1653 lovų užimtos 872.

Papildyta 10:54 val. NVSC informacija

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 753 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 58 103 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 79. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Utenos apskrityje Zarasų ligoninės slaugos skyriuje vasario 27 d. užregistruoti 2 atvejai.

Tęsiasi protrūkis maisto produktų gamyba užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Anykščiuose. Per vakar parą patvirtinti 2 atvejai.

Utenoje įsikūrusios siuvimo įmonės protrūkyje per vakar parą užregistruotas 1 COVID-19 ligos atvejis.

Taip pat 1 koronavirusinės infekcijos atvejis užfiksuotas Utenos apylinkės teismo Visagino rūmų protrūkyje. Užregistruotas 1 antrinis atvejis šeimoje.

Visagine įsikūrusioje baldų gamybos įmonėje tęsiasi protrūkis. Per vakar parą užfiksuotas 1 atvejis.

Visagino m. vaikų lopšelyje–darželyje „Ąžuoliukas“ tęsiasi protrūkis. Per vakarykštę parą užregistruotas 1 atvejis.

Naujas protrūkis per vakar parą nustatytas Šilutės rajono Fridriko Bajoraičio bibliotekoje. Susirgo 2 darbuotojai.

Nustatyti 2 nauji atvejai Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Iš viso su protrūkiu siejami 6 atvejai.

Nustatyti 3 atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 18 atvejų.

Nustatytas 1 atvejis, susijęs su protrūkiu Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. Su protrūkiu siejami 5 atvejai.

Nustatyti 2 atvejai, susiję su Šilutės maisto gamybos įmone. Šiuo metu su protrūkiu siejama 10 susirgimų.

Medienos apdirbimo įmonėje, įsikūrusioje Telšių rajone, per vakar aprą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 12 COVID-19 ligos atvejų.

Plungės r. sav. viešojoje bibliotekoje per vakar parą patvirtintas 1 COVID-19 ligos atvejis. Iš viso registruota 3 susirgimai.

Naujas židinys nustatytas krovinių gabenimo įmonėje, įsikūrusioje Marijampolėje. Iš viso patvirtinti 4 atvejai, iš kurių per vakar parą patvirtinti 3 atvejai.

Tęsiasi protrūkis Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje, kur iš viso nustatyta 14 atvejų, iš kurių 2 antriniai. Per vakar parą patvirtintas 1 antrinis atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu. Psichikos ligų skyriuje patvirtinti viso 3 atvejai, iš kurių 1 atvejis patvirtintas vakar.

Marijampolės lopšelyje–darželis ,,Šaltinėlis“ iš viso patvirtinta 11 atvejų, iš kurių 5 atvejai antrinai. Per vakar parą patvirtinti 5 atvejai, 3 iš jų antrinai.

Tęsiasi protrūkis Marijampolėje įsikūrusioje pieno produktų gamyba užsiimančioje įmonėje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejamas 31 atvejis (iš jų 8 antriniai atvejai). Per vakar parą patvirtintas 1 atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu.

Su Marijampolėje veikiančios vaistinės protrūkiu šiuo metu siejama iš viso 6 atvejai, iš kurių patvirtinti 2 antriniai atvejai. Per vakar parą patvirtintas 1 antrinis atvejis šiame protrūkyje.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 58.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA