Kauno klinikos savo pacientams pradėjo teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose – Kas vyksta Kaune

Kauno klinikos savo pacientams pradėjo teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno klinikų Šeimos medicinos klinika – viena pirmųjų įstaigų, pradėjusių teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose savo klinikos pacientams: neįgaliems vaikams, pacientams su specialiaisiais ar nuolatinės slaugos poreikiais bei žmonėms, kuriems sunku pasirūpinti savimi. Komandą, prižiūrinčią žmones namuose, sudaro slaugytojai, slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas ir išplėstinės praktikos slaugytojas, koordinuojantis pacientų lankymą ir paslaugų poreikį.

Šeimos medicinos klinikos vadovas prof. Leonas Valius pabrėžia, kad senėjanti Lietuvos visuomenė kelia tam tikrus iššūkius, kuriems įveikti būtinos gerai išvystytos ilgalaikės priežiūros ir ambulatorinės slaugos paslaugos.

„Europos komisija akcentuoja, kad Lietuvoje trūksta ilgalaikės priežiūros tinklo, o iki šiol paslaugos vyresnio amžiaus žmonėms teiktos fragmentuotai, – sako profesorius. – Džiaugiamės, kad nuo šiol Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos pacientams galime ambulatorines slaugos paslaugas suteikti namuose“.

Pacientui kreipusis dėl tokių paslaugų poreikio į savo šeimos gydytoją Kauno klinikose, suburtos komandos specialistai vyksta į jo namus, įvertina asmens būklę ir sudėlioja priežiūros planą bei lankymo grafiką, kurį koreguoja pasikeitus jo sveikatos būklei, rašoma gydymo įstaigos pranešime spaudai.

Šeimos medicinos klinikos slaugos administratorė Vitalija Neverauskė sako, kad socialinis darbuotojas pacientams – tarsi atradimas. „Jis konsultuoja žmones dėl galimybės įsigyti nemokamas slaugos priemones ar paslaugas. Pandemijos laikotarpiu izoliuotiems ar sergantiems COVID-19 liga pacientams darbuotojai pristato ir maistą į namus“, – vardija slaugos administratorė.

V. Neverauskė neslepia, kad per trumpą laikotarpį daug dėmesio sulaukė ir kineziterapeutas, kuris vertina paciento fizinę būklę, sudaro treniruočių bei pratimų planą. „Kadangi Šeimos medicinos klinikoje pacientų skaičius tik didėja, kineziterapeutas pamoko kitus klinikos komandos narius, teikiančius paslaugas namuose, kaip taisyklingai padėti pacientui atlikti pratimus. Tą patį parodo ir namiškiams, kad pacientas treniruotis galėtų ne tik su kineziterapeuto pagalba, tačiau ir su savo artimaisiais“.

Pacientams namuose atliekamos įvairios jų sveikatos būklę užtikrinančios procedūros, taip pat specialistai prižiūri paciento higienos įpročius, kontroliuoja vaistų vartojimą. „Slaugytojai stebi paciento būklę, o pastebėjus pasikeitimus, praneša apie juos gydytojui, kuris priima sprendimą dėl tolesnio gydymo, – sako V. Neverauskė. – Komandoje turime ir psichikos sveikatos slaugytoją, kuris vizitų metu vertina psichosocialinius poreikius.“

Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikoje ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA