Per vasarį vykusią specialią operaciją Kauno aplinkosaugininkai suskaičiavo virš 40 žvejybos pažeidimų – Kas vyksta Kaune

Per vasarį vykusią specialią operaciją Kauno aplinkosaugininkai suskaičiavo virš 40 žvejybos pažeidimų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais vykdė akciją „Lydeka 2021“: patikrino 215 žvejų ir nustatė 28 pažeidimus.

Aplinkosaugininkai vykdė reidus Kauno mariose, Kaišiadorių r., Kauno r. ir Kauno miesto teritorijoje, skelbia Aplinkos apsaugos departamentas. Iš nustatytų 15 mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimų, 10 asmenų žvejojo neturėdami žvejo mėgėjo leidimo, 3 asmenys nebuvo susitvarkę žvejybos vietos, 1 asmuo žvejojo ant ledo neturėdamas smaigų, 1 asmuo žvejojo naudodamas per didelį mėgėjų žvejybos įrankių skaičių.

Taip pat Kauno aplinkosaugininkai nustatė 13 pažeidimų, kai Kauno marių regioninio parko teritorijoje transporto priemonės buvo pastatytos netinkamai.

„Iki šio reido Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, vykdydama akciją „Lydeka“, išaiškino 42 mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus, iš kurių 3 buvo šiurkštūs. Vienas asmuo neteisėtai sugavo lydeką, kitas laikė ne mėgėjų žvejybos įrankius ir dar vienas pažeidėjas, neturėdamas teisės, prekiavo ne mėgėjų žvejybos įrankiais“, – teigia Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

D. Jurevičius pabrėžia, kad atsakomybės pažeidėjams išvengti nepavyko, visiems surašyti administraciniai nusižengimai, gresia baudos ir žalos gamtai atlyginimas už pagautą lydeką.

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę, o nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. galioja draudimas gaudyti lydekas.

Už neteisėtą lydekų žvejybą asmenims gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, taip pat tektų atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 240 eurus už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA