V. Pranckietis per rinkimus profesoriumi vadinosi teisėtai – Kas vyksta Kaune

V. Pranckietis per rinkimus profesoriumi vadinosi teisėtai

BNS 2021/02/19 14:31
V. Pranckietis balsuoja Seimo rinkimuose / R. Tenio nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRM) nutraukė tyrimą dėl buvusio Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio per praėjusius Seimo rinkimus naudoto profesoriaus vardo.

Komisija tokį sprendimą priėmė „nesant kompetentingos institucijos sprendimo ar kitų dokumentų, tiesiogiai patvirtinančių, kad V. Prackietis neteisėtai naudojosi ir neturėjo teisės naudotis 2016 metais suteiktu profesoriaus pedagoginiu vardu“.

Už tokį sprendimą penktadienį balsavo septyni komisijos nariai, trys buvo prieš ir vienas susilaikė.

V. Pranckiečio įvardijimą profesoriumi Liberalų sąjūdžio politinėje reklamoje VRK nagrinėjo gavusi anoniminį skundą, kad prisistatydamas profesoriumi buvęs parlamento vadovas klaidino rinkėjus, nes tokios teisės neturėjęs.

Aleksandro Stulginskio universitete, kuris buvo prijungtas prie Vytauto Didžiojo universiteto, V. Pranckietis profesoriaus vardą gavo prieš Seimo rinkimus 2016 metais.

Išrinktas į Seimą pirmai kadencijai V. Pranckietis buvo atleistas iš profesoriaus pareigų, tačiau laikosi pozicijos, kad dar turi teisę tokiu vardu naudotis, nes jo atestacija galioja penkerius metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA