Kaunietis įamžino per pusnis brendantį išdidų paukštį – Kas vyksta Kaune

Kaunietis įamžino per pusnis brendantį išdidų paukštį papildyta

Kauno gatvėse vairuotojai yra sutikę daug gyvūnijos pasaulio atstovų, tačiau ketvirtadienį Taikos prospekte per pusnis žygiuojantis povas išties sukėlė nuostabą. Tiesa, netrukus kauniečiai pradėjo spėlioti, kad vaizdo įraše užfiksuotas paukštis – fazanas.

Ketvirtadienio vidurdienį portalą „Kas vyksta Kaune“ pasiekė skaitytojo užfiksuotas vaizdo įrašas, kuriame įamžintas važiuojamąją kelio dalį Taikos prospekte išdidžiai kertantis povas.

„Kas paleido povą?“, – su nuostaba teiravosi vyras. Kaip matyti vaizdo medžiagoje, vairuotojai kaip mat pastebi į kelią žengiantį paukštį ir spaudžia stabdžių pedalą, o sėkmingai pavojingą ruožą įveikęs povas savo kelionę tęsia toliau.

Papildyta 16.08 val.

Paviešinus vaizdo įrašą, su gamtos pasauliu labiau susipažinę kauniečiai spėliojo, kad per sniegą Taikos prospekte žygiavo visai ne povas, o fazanas.

Fazanai yra Lietuvoje introdukuota rūšis. Nors tikinama, kad dalis pasprukusių iš nelaisvės fazanų veisiasi natūraliomis sąlygomis, šaltomis žiemomis jie dažniausiai žūsta.

Šis sparnuotis dažnesnis Vidurio Lietuvoje, nors gali būti aptinkamas visur. Fazanai gyvena atvirose ir pusiau atvirose vietovėse – krūmingose pievose, nedideliuose laukų miškeliuose, vandens telkinių pakrantėse.

(papildymo pabaiga)

Išdidūs paukščiai

Povo tėvynė – pietinė Indija ir Ceilonas. Keliose Biblijos vietose minima, kad karalius Saliamonas apie 1000 metus prieš mūsų era šį paukštį atgabeno į žadėtąją žemę.

Patinai turi puošnias uodegos plunksnas, kurias tuoktuvių metu demonstruoja patelėms. Suaugusio povo vėduoklėje vidutiniškai būna per 200 plunksnų. Patelės raibos, slepiamosios spalvos, neišvaizdžios. Be to, tai labai budrūs paukščiai, turintys gerą regėjimą ir klausą. Jie savo šaižiu ir kraupiu klyksmu įspėja apie pavojų.

Povai Lietuvoje nėra naujiena. Šie priežiūrai nereiklūs paukščiai – tikra sodybų ir parkų puošmena.

Povas – laimės sergėtojas

Pagal kinų išmintį, povas – vienas stipriausių talismanų. Jis neša laimę, sėkmę darbe ir karjeroje.

Povas su pakelta uodega – didelės sėkmės simbolis. Jis tinkamas visiems gyvenimo atvejams. Šis talismanas gali padėti įgyvendinti naujas idėjas, todėl tai būtų puiki dovana tiems, kurie turi didelių tikslų. Tačiau povas į namus taip pat atneša ir šiek tiek tuštybės.

Povas su nuleista uodega – vienybės ir apdairumo simbolis. Jis tinkamiausias žmonėms, kurių pareigos neatsiejamas nuo nuolatinės įtampos, streso. Šis talismanas įspėtų apie neteisingus sprendimus ir įspėtų apie galimas grėsmes.

Taigi įspūdingi paukščiai – tai didybės, grožio ir nemirtingumo simbolis.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.