Pirmoji Lietuvos sostinė stebina savo bažnyčiomis – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Pirmoji Lietuvos sostinė stebina savo bažnyčiomis

Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia / Organizatorių nuotr.

Kernavė – nedidelis miestelis, kuris garsus savo piliakalniais. Be abejo, tai vienas pirmųjų Lietuvos miestų, todėl anksčiau dažnai vadintas Lietuvos sostine. Apie istoriškai svarbią ir lankomą vietą projektas „Keturios sostinės“ pateikia kelis įdomius faktus.

Kernavės kultūrinis rezervatas nuo 2004 metų įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o jos gyvenvietė gyvuoja jau nuo 6-7 tūkstantmečio prieš mūsų erą. Daugelis jau yra aplankę 4 jos piliakalnius – Aukuro kalną, Mindaugo sostą, Lizdeikos kalną ir Įgulos kalną.

Jie stebina savo įspūdinga aplinka ir vaizdais, kurie atsiveria ne tik dieną, bet ir naktį, ypač, kai Kernavėje mėgstamos švęsti Joninės.

Tačiau be piliakalnių Kernavės apylinkėse yra ir daugiau lankomų vietų, apie kurias galbūt negirdėjote, o jas pamatyti, vos tik pasibaigus karantinui, gali būti labai įdomu.

Kernavės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia – pastatyta dar 1420-1430 metais. Pradžioje ji veikė tik kaip filija, vėliau tapo bažnyčia, o 1910-1920-ais metais, daugiausia, gavus lėšų iš Amerikos lietuvių, buvo pastatyta mūrinė bažnyčia.

Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia / Organizatorių nuotr.

Kiek tolėliau, Alionyse, stovi Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia. Ji čia buvo pastatyta 17-ame amžiuje, tačiau tuo metu buvo mažutė koplyčia, o 1932 metais jos vietoje išdygo įspūdingo grožio medinė bažnyčia, kuri tebestovi iki šiol.

Čiobiškio bažnyčios ansamblis išskirtinis savo dviem koplyčiomis ir Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią juosiančia tvora. Ji pastatyta dar 1810-1816 metais, o pagrindiniais fundatoriais buvo Pilsudskiai, kurie norėjo, kad ji primintų Vilniaus Katedrą, todėl užsakė projektą iš žymaus architekto Lauryno Stuokos- Gucevičiaus. Pastarojo jubiliejaus proga šis ansamblis buvo renovuotas.

Kernavės apylinkėse gausu mažų miestelių su įvairius istorijos laikmečius menančiais statiniais. Atrasite kažką naujo ir įdomaus ir pasisemkite idėjų kelionėms.

Gamtos ir kultūros paveldo objektai apjungia keturis Lietuvos istorinius miestus – Lietuvos sostinę Vilnių, Laikinąją sostinę Kauną, pirmąją sostinę Kernavę, ir antrąją sostinę Trakus. Daugiau apie projektą „Keturios sostinės“ skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.