Seimo nariui P. Gražuliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo – Kas vyksta Kaune

Seimo nariui P. Gražuliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo pateiktus įtarimus P. Gražulis vadina absurdiškais

BNS 2021/01/12 10:02
DELFI nuotr.

Teisinės neliečiamybės netekusiam Seimo nariui Petrui Gražuliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, antradienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Anot STT, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad P. Gražulis nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario iš įmonės „Judex“ siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą, neteisėtai veikdamas šios bendrovės interesais ir siekdamas, kad bendrovei dėl nustatytų pažeidimų nebūtų uždrausta eksportuoti produkciją į užsienį.

„Manoma, kad tokiais savo veiksmais Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Lietuvos Respublikos Seimo bei Seimo nario autoritetą, pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir sulaužė Seimo nario priesaiką – dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą“, – teigiama STT pranešime.

Anksčiau pranešta, kad P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Prokurorai teigė, kad padėdamas įmonei „Judex“ politikas ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, dėl „Judex“ problemų buvo nuvykęs į Rusijos Karaliaučiaus sritį, kad paveiktų Rusijos pareigūnus, ragino verslininkus duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ už tai gavo turtinės naudos.

Pasak tarnybos, Kauno apylinkės teismas pernai gegužę atleido nuo baudžiamosios atsakomybės tuometinį bendrovės vadovą Rimantą Kičą, jam pripažinus savo kaltę.

Teisinę P. Gražulio neliečiamybę Seima panaikino gruodžio viduryje, po generalinio prokuroro Evaldo Pašilio kreipimosi.

Seimas anksčiau du kartus nedavė sutikimo traukti P. Gražulio atsakomybėn dėl jo veiksmų per seksualinių mažumų eitynes, taip pat dėl piketo prie prokuroro namų, vieną kartą – šioje „Judex“ byloje.

Pats P. Gražulis kaltinimus neigia ir tvirtina, kad ši byla yra politinis susidorojimas.

Prokurorai dar 2016 metais siekė P. Gražulį apklausti kaip specialųjį liudytoją, bet jis atsisakė duoti parodymus.

Ikiteisminį tyrimą byloje atlieka STT Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už piktnaudžiavimą asmuo gali būti baudžiamas bauda ar laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Papildyta 12.33 val.

Pateiktus įtarimus P. Gražulis vadina absurdiškais

Seimo narys P. Gražulis jam Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareikštus įtarimus piktnaudžiavimu vadina absurdiškais, o pačią bylą – politine.

„Aš visą šitą bylą ir procesą vertinu kaip politinę, tą esu pasakęs. Čia visi kaltinimai absurdiški (…) akivaizdi čia politinė byla“, – antradienį BNS sakė parlamentaras.

Jis teigė jam pateiktų įtarimų neskaitęs, tačiau tvirtino, kad juose nėra nieko naujo.

„Ai, aš tai ten neskaičiau net tų įtarimų, ten nieko naujo, ką prokuroras paskaitė, tas pats ir yra“, – teigė P. Gražulis.

Seimo narys taip pat sakė manantis, kad bus kviečiamas į STT duoti parodymų.

„Nu su STT, pasiėmiau tuos kaltinimus ir nežinau, paskui pakvies kada ir gal prašys duoti parodymus. Bet ką, kokius parodymus jiems duoti, jei jie nemato (…) jiems nesvarbūs bet kokie argumentai ir faktai, tai ką su jais kalbėti“, – kalbėjo P. Gražulis.

„Su STT kalbėti tas pats, kas su pliku peštis“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA