Kaune policijos ekspertu apsimetęs sukčius apgavo senolį – Kas vyksta Kaune

Kaune policijos ekspertu apsimetęs sukčius apgavo senolį

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Iš senolio banko kortelę apgaulės būdu pasisavinęs vyras ja pasinaudoti nespėjo – vos įvykdžius vagystę, jį pasitiko policijos pareigūnai, vyras sulaikytas.

Užvakar, sausio 6 d., apie 20.50 val. Kaune, Savanorių pr., į 1940 metais gimusio vyro namus paskambinęs nepažįstamas asmuo, prisistatęs policijos pareigūnu, įtikino senolį, kad pasinaudota jo banko kortele, todėl reikalinga kortelę pateikti policijos tyrimui.

Vos po keliolikos minučių prie senolio namų iš tiesų atvyko policijos ekspertu apsimetęs vyras, kuriam senolis atidavė savo banko kortelę, rašoma Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime žiniasklaidai.

Pasisavinta banko kortele vyrui pasinaudoti taip ir nepavyko – Kauno apskr. VPK kriminalistams bendradarbiaujant su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnais, įtariamasis buvo operatyviai sulaikytas.

Pastarasis – anksčiau ne kartą už vagystes, disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir kitus nusikaltimus teistas 1988 metais gimęs kaunietis. Po asmens apklausų bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo, taip pat, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pareigūno vardo pasisavinimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 289 str. Už tai asmeniui grėstų bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų.

Kauno apskr. VPK kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo pagal LR BK 182 str. 1 d. (už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų) bei dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, pagal LR BK 214 str. 1 d. (už tai asmeniui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų).

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-ojo sk. prokurorai.

Pareigūnai primena – būkite budrūs, sulaukę netikėto sukčių skambučio, nutraukite pokalbį. Pakartotinai paskambinus sukčiams, nekelkite ragelio, o kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsiant praneškite policijai 112.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA