A. Bilotaitė: kad žmonės nepiktnaudžiautų, neskelbsime, kokiomis datomis bus įrengiami policijos postai – Kas vyksta Kaune

A. Bilotaitė: kad žmonės nepiktnaudžiautų, neskelbsime, kokiomis datomis bus įrengiami policijos postai

Asociatyvi / R. Pūko nuotr.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad dienos, kai bus įrengti policijos stacionarūs postai, nebus skelbiamos, kad nebūtų piktnaudžiaujama situacija.

„Toliau veiks tiek stacionarūs, tiek mobilūs postai. Nedetalizuosime, kokiomis datomis jie bus. Policijos departamentas išsakė poziciją, kad žmonės, matydami, jog nėra blokpostų, stengiasi pasinaudoti ta situacija. Bus priemonės, stacionarūs ir mobilūs postai, bet dabar sudėlioto plano neskelbsime“, – sekmadienį žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

„Dienomis, kai būdavo paskelbta, kad nebus patikros postų, tas mobilumo sumažėjimas buvo ne toks didelis, bet tomis dienomis, kai buvo blokpostai, sumažėdavo 92 proc.“, – pridūrė ji.

Anot jos, pratęsti judėjimo ribojimus buvo atsižvelgta į mokslininkų prognozes.

„Suprantu, kad tai nėra džiugi žinia, bet situacija tikrai sudėtinga. Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į tai, ką sako mokslininkai ir ekspertai. Nors susirgimų pagreitis mažėja, bet pats greitis nemažėja, auga sunkių pacientų, mirčių skaičius, praėjusią savaitę išaugo 15 proc., auga atvejų skaičius nuo visų tyrimų“, – sakė A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, nuo gruodžio 16 dieną į kitas savivaldybes nebuvo įleista 40 tūkst. automobilių. Šis laikotarpis valstybei kainavo apie 2 mln. eurų.

„Visi ekspertai vienareikšmiškai pasisako, kad yra tiesioginis ryšys tarp mobilumo sumažėjimo ir viruso plitimo. Svarstymai, diskusijos, kad reikėtų atlaisvinti, reikštų grįžimą atgal, todėl to negalime daryti, nes tai būtų nusikalstama prieš žmonių gyvybes ir sveikatą“, – pabrėžė ji.

A. Bilotaitė taip pat teigė, kad policijos pareigūnams už papildomą darbą bus apmokėta.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA