Kauno technikos kolegija – inžinerijos studijų lyderė Lietuvoje – Kas vyksta Kaune

Kauno technikos kolegija – inžinerijos studijų lyderė Lietuvoje

Organizatorių nuotr.

Metų pabaigoje žurnalas „Reitingai“ tradiciškai pristato Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinimo rezultatus. Jau kelerius metus iš eilės savo pozicijų tarp trijų geriausių Lietuvos kolegijų neužleidžia techninės inžinerinės krypties specialistus rengianti Kauno technikos kolegija. Net 75 proc. šios kolegijos studijų krypčių įvardijamos kaip geriausios Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad mūsų pastangos bei dėmesys kuriant išskirtinę studijų kokybę atsispindi visos šalies mastu. Nors tarp geriausių šalies kolegijų esame reitinguojami jau ne vienerius metus, šiemet pozicijas dar pagerinome. Iš visų studijų krypčių, kuriose kolegija vykdo studijų programas, net keturiose esame pirmi, o vienoje, nusileidę tik keliais procentiniais punktais – antri. Kitaip tariant, 75 proc. kolegijos studijų krypčių pagal rezultatus yra geriausios Lietuvoje, o likę 25 proc. – antroje vietoje“, – sako Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas.

Geriausiomis šalyje įvardintos mechanikos inžinerijos, elektronikos ir elektros inžinerijos, aeronautikos ir transporto inžinerijos studijų kryptys. Jos apima tokias Kauno technikos kolegijos vykdomas studijų programas kaip medžiagų apdirbimo inžineriją, elektronikos techniką, autotransporto elektroniką, elektros energetiką, orlaivių mechanizmų bei automobilių techninį eksploatavimą.

Antrojoje vietoje šalyje įsitvirtinusi Kauno technikos kolegijos plėtojama statybos inžinerijos kryptis, apimanti tokias programas kaip statybos bei kelių inžineriją.

Kauno technikos kolegija / Organizatorių nuotr.

Studijų programos – vienos populiariausių tiek regione, tiek šalyje

„Kolegijoje šiuo metu realizuojamos 8 išskirtinai inžinerinės studijų programos, kuriose nuolatine ar ištęstine studijų forma studijuoja apie 1,3 tūkst. studentų. Didžioji dalis jų dažnai įsidarbina jau praktikų metu, dar nebaigę studijų. Absolventai dirba technikų, inžinierių, projektuotojų, projektų vadovų, koordinatorių, sąmatininkų ir kitose panašiose pareigose, steigia savo verslus, tęsia studijas ar dirba vadovaujančiose pareigose. Ne vienos žinomos techninės krypties įmonės Lietuvoje vadovo pirmoji Alma Mater – Kauno technikos kolegija“, – pristato N. Varnas.

Kauno technikos kolegija / Organizatorių nuotr.

Kauno technikos kolegijos direktoriaus teigimu, kolegijos studijų programos – vienos populiariausių kolegijų sektoriuje tiek regione, tiek šalyje. Pastaraisiais metais į vieną studijų programą Kauno technikos kolegija vidutiniškai priima nuo 35 iki 65 pirmakursių.

„Su inžinerija ir technologijomis susijusios specialybės ateityje turės didelę paklausą. Kaunas, kuriame įsikūrusi Kauno technikos kolegija, šiuo metu turi visus būtinus veiksnius pramonės ir inžinerijos verslams plėstis.

Atitinkamai, šie verslai yra vadinami perspektyviausiais regione. Visų pirma šios srities plėtrą lemia puikiai išvystyta ir nuolat gerėjanti infrastruktūra bei tokie projektai kaip Kauno LEZ ar Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkas. Antra, Kaune kasmet parengiamas gausus stiprių, darbdaviams itin patrauklių specialistų būrys“, – sako kolegijos direktorius.

Kauno technikos kolegija / Organizatorių nuotr.

Kauno technikos kolegijos istorija tęsiasi dar nuo tarpukario. Pirmasis kolegijos pavadinimas buvo Aukštesnioji technikos mokykla, kuri Lietuvos Vyriausybės nutarimu buvo įsteigta 1920 metais. Jau tada įstaigos tikslas buvo rengti statybos, mechanikos, elektrotechnikos specialistus. Aukštesniojoje technikos mokykloje buvo parengti pirmieji Lietuvoje jūreivystės, geležinkelio, mechanikos, architektūros ir kitų specialybių absolventai.

1945 metais Aukštesnioji technikos mokykla reorganizuota į Kauno valstybinį technikumą, vėliau – politechnikumą. 2002 m. reorganizavus Kauno aukštesniąją technikos mokyklą įsteigta Kauno technikos kolegija.

Daugiau informacijos apie Kauno technikos kolegijos studijų kryptis, programas bei studijų formas galima rasti kolegijos internetinėje svetainėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA