Vaiko pinigai kitąmet didės iki 70 eurų - Kas vyksta Kaune

Vaiko pinigai kitąmet didės iki 70 eurų skirs nemokamą maitinimą antrokams

BNS 2020/12/16 14:20
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė sprendimui koreguoti universalios vaiko išmokos koeficientą, kad vaiko pinigai kitąmet didėtų dešimčia eurų – iki 70 eurų už vaiką.

„Čia taip pat yra mūsų įsipareigojimai, kuriuos prisiėmėme priimdami sprendimą didinti vaiko pinigus. Kad tai būtų įgyvendinta nuo 2021 metų sausio 1 dienos, turime nustatyti universalios išmokos dydžio vaikui koeficientą – 1,75 bazinio socialinės išmokos dydžio, taip užtikrinant išmokos vaikui padidėjimą nuo 60 iki 70 eurų“, – per Vyriausybės posėdį trečiadienį teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad tai yra tik „aritmetinis pataisymas“, jog keičiantis pačiam baziniam dydžiui, nuo kitų metų universali išmoka vienam vaikui siektų 70 eurų.

Anot jos, šį įsipareigojimą Vyriausybė vykdys, tam suplanuotos lėšų biudžete.

Išmokų vaikams įstatymas numato, kad nuo kitų metų sausio vaiko pinigai augtų nuo 60 iki 70 eurų, neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 100 iki 111 eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimu, išmokoms vaikams kitiems metams papildomai reikės 63 mln. eurų.

Papildyta 14.36 val.

Palaiko sprendimą skirti nemokamą maitinimą visiems antrokams

Ingridos Šimonytės Vyriausybė palaiko buvusių valdančiųjų jau priimtą sprendimą nuo kitų metų skirti nemokamą maitinimą visiems antrokams nuo kitų mokslo metų pradžios.

Trečiadienį Ministrų kabinetas patvirtino su biudžeto projektu grąžintas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriomis buvę valdantieji numatė kitąmet skirti nemokamą maitinimą visiems antrokams nevertinant šeimos pajamų.

Šiuo metu nemokamą maitinimą gali gauti visi šalies pirmokai ir ikimokyklinukai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtose pataisose nurodoma, kad jas priėmus, nemokamą maitinimą gautų apie 26 tūkst. antrokų ir tam kitąmet papildomai reikėtų apie 4,6 mln. eurų, o vėlesniais metais – po 10 mln. eurų.

Nuo šio rugsėjo nemokamą maitinimą jau gauna apie 100 tūkst. arba beveik 29 proc. visų šalies moksleivių, iš jų – apie 70 pradinukų ir priešmokyklinukų – tam šiemet skirta 20,1 mln. eurų, o kitąmet, be antrokų maitinimo, buvo suplanuota skirti 29,1 mln. eurų.

Įstatymas įsigaliotų nuo liepos ir realiai maitinimas būtų skiriamas nuo rugsėjo – nemokamas maitinimas bus skiriamas automatiškai, tėvai galės teikti prašymą atsisakyti šios privilegijos.

Projekto iniciatoriai teigia, kad tai padės mažinti moksleivių socialinę atskirtį, ugdyti sveikos mitybos sąmoningumą, kartu tai vertinama kaip parama šeimoms mažinant koronaviruso pandemijos keliamas socialines pasekmes.

Pataisomis taip pat siūloma iki 21-erių pailginti amžių nepasiturinčių moksleivių, besimokančių pagal suaugusiųjų mokymo programas, kurie turėtų teisę į nemokamą maitinimą – tam reikėtų dar apie 170 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA