Pirmąjį tritaškį šio sezono Eurolygoje įmetęs P. Jankūnas: Milas man skolingas gėrimą – Kas vyksta Kaune

Pirmąjį tritaškį šio sezono Eurolygoje įmetęs P. Jankūnas: Milas man skolingas gėrimą

R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ pergalė prieš Vitorijos „Baskonia“ antradienį pažymėta puikiu Artūro Milaknio pataikymu, pirmąjį Eurolygos tritaškį sumedžiojo ir Paulius Jankūnas. Komandos kapitonas po susitikimo juokavo, kad lažybų tarp žalgiriečių dėl tolimo šūvio nebuvo, o „Žalgirio“ snaiperis už savo puikų pasirodymą skolingas ekipos veteranui.

Tikėjosi įmesti tik po Naujųjų

„Kaip Milaknis juokavo, lažybų bendrovė net buvo pastačiusi, kad įmesiu po Naujųjų metų. Aš irgi taip sakiau, bet įmečiau anksčiau, tai, matyt, man irgi kažkiek priklauso, kad neįvyko, kas pranašuta“, – spaudos konferencijoje po rezultatu 92:73 laimėto susitikimo šypsojosi P. Jankūnas, pridėjęs, kad tarp krepšininkų lažybų nebuvo, o pats dėl prieš tai pro šalį skriejusių tritaškių jis nepergyvenantis, nes tai nėra stiprioji puolėjo pusė.

„Žalgirio“ kapitonas taip pat tarstelėjo, ko gero, daugiausia prisidėjęs prie A. Milaknio tritaškių, kuris Pauliui dėl to turėtų atsilyginti gėrimu.

„Jam reikėjo gerai pasijausti, nematau problemų, kad kelias rungtynes neįmetė. Žinau, kokio lygio Artūras snaiperis ir tik laiko klausimas, kol sužais. Norėtųsi, kad visąlaik taip mestų, bet kasdien šitaip žaisti negali, ypač, kai esi vienas žinomiausių metikų Eurolygoje ir varžovai tau skiria labai didelį dėmesį“, – svarstė P. Jankūnas.

Tuo metu prie mikrofono sėdęs A. Milaknis sveikino komandą su pergale ir pripažino, kad P. Jankūnas šiandien smarkiai pagelbėjo atakuoti toli: „Jis, kaip senosios krepšinio mokyklos šalininkas, stato geras užtvaras ir kai jau pastato, neturiu problemų, žinau, kad bus metimas. Ir atkovoja kamuolį, Pauliumi pasitikiu.“

Gynybą pagerino aktyvi komunikacija

Anot P. Jankūno, gynyboje viskas susiję su šimtaprocentiniu darbu, supratimu, kur kas turi stovėti, susikeisti: „Paskutines kelias savaites gynyboje labai daug šnekame ir tai itin palengvina žaidimą. Gali būti geriausi gynėjai komandoje, bet jei nekalbi, bus klaidų. Supratome, kad šnekėjimas gynyboje mums padeda. Kai turėjome blogų rungtynių seriją, visi supratome, jog puolimas veikia, bet mums trūksta gynybos. Klaidų bus, bet neturi būti tokių žioplų klaidų, kai kažkas nesusišnekėjo, praleido.“

Kapitono vertinimu, didelė paspirtis „Žalgiriui“ yra Nigelis Hayesas. Nors „oficialiai“ amerikietis – ketvirtos pozicijos žaidėjas, jis yra toks atletiškas, kad gali gintis ir trečioje pozicijoje. Pasak P. Jankūno, gal net daugiau problemų N. Hayesas sukuria žaisdamas lengvojo krašto pozicijoje, o po geros gynybos puolimas visada lengvesnis ir geresnis.

Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“

„Ačiū Dievui, neturiu fizinių problemų, gerai jaučiuosi. Ačiū, kad pagyrei už šoklumą, gal tai ir pagerėjo, bet jaučiuosi gerai ir kas liečia mano greitį, jaučiu, kad žaidžiu maksimalioje zonoje“, – paklaustas, kaip šiuo metu vertina savo fizinę formą, kalbėjo P. Jankūnas.

„Žalgiris“ turi žaisti komandiškai

Kauno komandos veteranas po kelių pralaimėjimų serijos gyrė klubą sureagavus ir ėmusis priemonių, kurios davė rezultatą.

„Niekas nenori 5-6 pralaimėjimų serijų. Niekas nenori blogai jaustis po rungtynių, kai esi dugne ir supranti, kad reikia gintis, šnekėti, pasuoti, nesame individualistų komanda, kuri laimės vieno žaidėjo pastangomis. Turime žaisti komandinį žaidimą, agresyviai gintis, o puolime yra, kas gali įmesti. Dabar turime dvi pergales ir žiūrime į priekį“, – optimizmo nestokojo P. Jankūnas.

Pasiteiravus, kaip vertina Roko Jokubaičio progresą ir užtikrintą žaidimą, P. Jankūnas pastebėjo jaunąjį žalgirietį esant protingą ir užsispyrusį, ateinantį ryte ir dirbantį papildomai su treneriais.

„Manau, ir jo fizinės savybės, ir krepšinio elementai gerėja, tad reikia dirbti. Kiek gauna laiko, išnaudoja jį produktyviai, minučių jam tikrai teks, Rokas turi toliau daryti, ką daro, ir viskas bus gerai“, – paskatino kapitonas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA