Nuo COVID-19 per lapkritį Kaune mirė 10 kartų daugiau nei spalį: virusas pasiglemžė ir muzikinio teatro atlikėjos gyvybę – Kas vyksta Kaune

Nuo COVID-19 per lapkritį Kaune mirė 10 kartų daugiau nei spalį: virusas pasiglemžė ir muzikinio teatro atlikėjos gyvybę

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kasdien girdime statistiką apie susirgusius koronavirusu, pasveikusius, tačiau ir tuos, kuriems pasveikti jau niekada nebepavyks. Mirusių žmonių skaičius yra statistika lygiai iki to momento, kol tame skaičiuje neatsidūrė mums pažįstami ar dar daugiau – artimi žmonės. Tada tai tampa tragedija. Kauno miesto savivaldybei priskiriamoje teritorijoje šiemet patvirtintos 62 mirtys nuo koronaviruso.

Praėjusį pirmadienį Kauno muzikinio teatro darbuotojus pasiekė skaudi žinia – Anapilin iškeliavo ligoninėje nuo koronaviruso gydyta jų kolegė muzikantė. Moteris susirgo pirmosiomis lapkričio dienomis, buvo paguldyta į stacionarą, kovą su klastinga liga pralaimėjo praėjusį sekmadienį.

Dėl prieš kelias dienas mirusio dėdės, kuriam tebuvo 64-eri, liūdi kolegė. Jos krikšto tėčiui liga komplikavosi į plaučių uždegimą, kuris baigėsi uždusimu. O dėl ribojimų dalyvauti atsisveikinimo procedūrose, ji net negalės paskutinį kartą pagerbti artimo žmogaus, palaikyti sunkią netekties akimirką liūdinčios šeimos.

Kita mano pažįstama moteris jau antra savaitė nekiša nosies iš namų, kai sužinojo, jog ligos nepajėgė įveikti 6 metais už ją jaunesnis pusbrolis. 55-erių metų iš išvaizdos sveiką, stiprų, sportavusį vyrą liga pasiglemžė per savaitę.

Iš 1187 naujų Lietuvoje antradienį fiksuotų susirgimų koronavirusu atvejų ir vėl daugiausiai susirgusiųjų Kauno apskrityje – net 272. Ženkliai Kauną gyventojų skaičiumi lenkiančiame Vilniuje ir jo apskrityje susirgusių asmenų – 254.

Per praėjusią parą Kauno apskrityje mirė 6 asmenys, priklausę 60-69 m. ir vyresnių žmonių amžiaus grupėms. Pirmoji mirtis nuo COVID-19 Kauno miesto savivaldybės teritorijoje fiksuota spalio 12 dieną.

Oficialios valstybės statistikos portale skelbiama, kad per spalį mirė 5 asmenys, per lapkritį 10 kartų daugiau – 50. Pirmosios bangos metu Kauno savivaldybėje nuo COVID-19 sukeltų komplikacijų mirė 3 asmenys, dar 4-ių gyvybės užgeso liepos mėnesį.

Kaip skelbia oficiali statistika, šiuo metu Kaune COVID-19 serga daugiau kaip 5,5 tūkst. žmonių bei yra daugiau kaip 1,1 tūkst. asmenų, kurie sirgo, bet pasveiko. Nuolat atnaujinamus statistikos duomenis galite rasti čia.

Pastaba: galima statistikos duomenų paklaida dėl atvejų, kuriems dar nėra priskirti visi požymiai (pvz., savivaldybė, kurioje užfiksuotas susirgimas), todėl kai kurių naujausių duomenų suma gali nesutapti. 

PATVIRTINTA NAUJŲ LIGOS ATVEJŲ PER VAKAR DIENĄ:
*Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

LIETUVOJE PATVIRTINTŲ LIGOS ATVEJŲ

Pasveikusių viso

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA