Gydytojo anesteziologo eksperimentas: ar po apsaugine kauke mažiau deguonies? – Kas vyksta Kaune

Gydytojo anesteziologo eksperimentas: ar po apsaugine kauke mažiau deguonies?

Plintant spekuliacijoms apie mažą deguonies ir didelį anglies dvideginio kiekį po apsaugine kauke, Jungtinėje Karalystėje dirbantis gydytojas Justas Mažunaitis nusprendė patikrinti, kaip yra iš tikrųjų. Panaudojęs operacinės įrangą, anesteziologas išsiaiškino, kad įkvepiamame ir iškvepiamame ore esančių dujų koncentracija su kauke ir be kaukės praktiškai tokia pati.

Justas Mažunaitis, Homerton University Hospital NHS Foundation Trust

Kaip penktadienio pavakarę savo „Facebook“ paskyroje paviešintame įraše dėstė J. Mažunaitis, socialiniame tinkle pasitaiko nemažai nuomonių, kad su kaukėmis neįmanoma kvėpuoti, mažai deguonies ir daug anglies dioksido.

„Nusprendžiau susukti nedidelį vaizdo įrašą galvojantiems, kad kvėpuojant kaukėje nespėja atsinaujinti deguonis ar užsilieka iškvepiamas anglies dvideginis ir dėl to jums trūksta oro. Taip nėra.

Čia yra anestezijos mašina, kuria operacijos metu laikomas užmigdytas pacientas, šalia – ekranas, rodantis įkvepiamą / iškvepiamą deguonį ir anglies dvideginį, šie parodymai gaunami iš vamzdelio-davilkio, kuris būna prijungtas prie ligonio“, – aiškino gydytojas.

Jis pabandė pasikišti daviklį po kauke ir pažiūrėti, kokius duomenis aparatas parodys. Deguonies operacinės ore, pažymėjo J. Mažunaitis, yra tarp 20 ir 21 proc.

„Matome, kad įkvepiant deguonį, jo po kauke būna apie 20 proc., iškvepiu jau 15 proc. Anglies dvideginio iškvepiu apie 5 proc., o prieš pat įkvepiant būna 0,1 proc. Tai labai netoli atmosferoje esančios dujų koncentracijos“, – vaizdą komentavo gydytojas.

Anglies dvideginio po kauke, pastebėjo jis, yra tiek pat mažai, kiek ir šiaip ore. Tuo metu įkvepiamo deguonies kaip buvo, taip po kauke ir liko 20-21 proc.

„Kaukių nebijokite, aišku, jos nepatogios, bet po jomis neuždusite. Saugokitės, laikykitės atstumo, plaukite rankas, nesibučiuokite, nekosėkite vienas ant kito ir viskas bus gerai“, – sveikatos linkėjo J. Mažunaitis, pridūręs nelįsti į viešumą blogai jaučiantis, o dar geriau – nelįsti visai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA