Aplinkosaugininkai pradeda tikrinti automobilių taršumą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien prasideda Europos judumo savaitė – tradicinė tarptautinė miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo16-22 d. Prie šios didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje yra prisijungę, šios dienos 9 val. duomenimis, 2684 miestai iš 49 šalių. Joje dalyvauja arti penkiasdešimties Lietuvos savivaldybių. Tikimasi, kad prie kampanijos prisijungs ir daugiau mūsų savivaldybių, nes dalyvių registracija dar tebevyksta.

Kaip rašoma Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai, šiemetinis Europos judumo savaitės šūkis – „Judumas – be jokios taršos“. Vienas pagrindinių aplinkos oro teršėjų yra transportas. Todėl visą kampanijos savaitę Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros ir policijos pareigūnai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose matuos teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose.

Bus stabdomi automobiliai ir atliekami anglies monoksido kiekio išmetamosiose dujose matavimai transporto priemonėse su benzininiais varikliais ir išmetamųjų dujų dūmingumo matavimai transporto priemonėse su dyzeliniais varikliais. Už transporto priemonių, kurių į orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, gresia administracinė atsakomybė: bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Baigiamoji Europos judumo savaitės diena, rugsėjo 22-oji, tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Šios dienos proga kai kurių šalies miestų gyventojai ir svečiai viešuoju transportu visą dieną galės važiuoti nemokamai: rugsėjo 19-20 d. – Tauragės r., rugsėjo 22 d. – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Biržuose, Druskininkuose, Palangoje, taip pat Joniškio, Kaišiadorių ir Utenos r., o Birštono savivaldybėje keleiviai nemokamai bus keliami keltu per Nemuną.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečius kviečia būti turistais savame krašte: nuolaidos, renginiai ir kitos veiklos

Kauno prokuratūroje atliktas auditas: atnaujinti nutraukti tyrimai, įsteigtas naujas skyrius

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių

Jau trečiąkart bus renkami geriausi metų vaistininkai

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas

Tokios trumpos parodos Kaune dar nebuvo: tetruko vos dvi valandas (foto)

R. Daškevičiaus žmogžudystės užsakymu įtariamas nusikalstamo pasaulio šulas namą Kačerginėje pavertė tvirtove

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai