Zapyškyje į dangų kilo milžiniški aitvarai - Kas vyksta Kaune

Zapyškyje į dangų kilo milžiniški aitvarai

Kas vyksta Kaune nuotr.

Šeštadienį Kauno rajone, Zapiškyje, šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, penkioliktą kartą surengtas respublikinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“.

Pasak festivalį organizuojančio Ežerėlio kultūros centro direktorės Miglės Andrejevos, šiemet į Zapyškį atvyksta būrys žinomų menininkų.

Unikaliais paveikslais iš gamtinių medžiagų garsėjanti Jolita Vaitkutė pristatė vitražinį aitvarą, o daugiau kaip 60 parodų įvairiose pasaulio šalyse surengęs dailininkas, fotografas ir keliautojas Marius Abramavičius-Neboisia kėlė į dangų didžiulį paveikslą-vėliavą.

Festivalyje taip pat dalyvavo tapytoja Rūta Strazdauskienė, dailės terapeutė Donata Sadauskienė, aitvarų meistras Tadas Surkys. Menininkai prieš renginį buvo pasiryžę pagaminti ir į dangų paleisti 33 kvadratinių metrų dydžio aitvarus.

Zapyškyje šeštadienį veikė kūrybinės dirbtuvės, todėl aitvarą galėjo pasigaminti kiekvienas šventės dalyvis. Aitvarų varžybose kasmet dalyvauja daugiau kaip 100 dalyvių, kurie varžosi dėl trijų prizinių vietų ir dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje.

Šiemet į Zapyškį atvyko dainuojamosios poezijos atlikėjas Andrius Kulikauskas, kurio daina „Aitvarai“ tapo festivalio himnu. Ant scenos taip pat pasirodė grupė „Flash Voyage“ bei Jurgis Didžiulis.

Šventės dalyviai iš vidaus galėjo apžiūrėti ir atnaujintą Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, dalyvavo Zapyškio pagrindinės mokyklos, Zapyškio mamyčių klubo, VšĮ „Stuba“ veiklose, keliavo nauju pažintiniu taku.

11 val. prasidedančio „Tarp žemės ir dangaus“ organizatoriai ragina festivalio dalyvius atsivežti savo puodelį bei šaukštą, kad būtų sunaudota kuo mažiau vienkartinių indų ir liktų mažiau atliekų. Planuojantiems automobilius palikti namuose patariama atminti dviračiais, paspirtukais, nuo senosios Kauno prieplaukos atplaukti laivu „Vilkija“ arba atvykti viešuoju transportu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA