Kauno pareigūnai ir medikai gyventojus kvietė nelikti abejingiems: kiekvienas gali būti herojumi

Kauno AVPK nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį Kaune, Dainų slėnio aikštelėje, Kauno vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir Kauno klinikų Kraujo centro atstovai gyventojus kvietė į akciją „Saugus ir atsakingas vairuotojas“, kurios tikslas – ne tik daugiau sužinoti apie saugų elgesį kelyje, bet ir neatlygintinai padovanoti kraujo.

Donorų kraujo poreikis ligoninėse gydomiems pacientams niekada nemažėja. Kauno klinikose intensyviai gydomi pacientai patyrę traumas, sergantys sunkiausiomis ligomis, rašoma Kauno AVPK pranešime žiniasklaidai.

„Nors šiuo metu vienas aktualiausių klausimų Lietuvoje ir visame pasaulyje yra COVID-19 infekcijos suvaldymas, didžiosiose ligoninėse darbas nesustoja. Vyksta gimdymai, planinės operacijos, atliekamos organų ir ląstelių transplantacijos, todėl vienas dalykas, kurio poreikis niekada nemažėja – tai donorų kraujas Ligoninėje gydomiems pacientams“, – teigia Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė.

Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus vadovas Linas Darginavičius pabrėžia, kad nemažai pacientų kraujo perpylimas atliekamas po eismo įvykių, todėl bendradarbiavimas su policija yra ypač svarbus.

„Kuo daugiau įvairių institucijų atkreips dėmesį į šią problemą, tuo visiems bus geriau“, – sakė jis.

„Kartais po itin skaudžių eismo įvykių pacientams turime perpilti visą kraujo tūrį – apie 5 litrus. Būna, jog per parą sulaukiame ir kelių tokių pacientų, todėl labai kviečiame visus, galinčius ir norinčius prisidėti prie kitų žmonių sveikatos, dovanoti kraujo ligoninėje gydomiems pacientams“, – sakė Skubios pagalbos skyriaus vadovas.

Akcijoje dalyvavę pareigūnai atskleidė, kad su Kauno klinikų kraujo centru bendradarbiauja nebe pirmą kartą.

„Mes matome priežastinį ryšį dėl ko duoti kraujo yra prasminga“, – teigė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė Šarūnė Dzimidaitė.

Ji džiaugėsi, kad nors tokios akcijos dažniau organizuojamos gyventojams, tačiau ir patys pareigūnai noriai dovanoja kraują. Saulėtą popietę iš pareigūnų lūpų taip pat buvo galima sužinoti, kaip saugiai elgtis keliuose ir užkirsti kelią nelaimėms.

„Labai norime bendrauti su gyventojais, esame atviri visuomenei. Ir visa tai, kad tik keliuose ir gatvėse visiems būtų saugiau“, – pasakoja Š. Dzimidaitė.

Stabtelėję vairuotojai turėjo progą pasitikrinti duomenis apie KET pažeidimus, padangų protektoriaus gylį, tamsintų stiklų pralaidumą šviesai bei sužinoti, kaip teisingai dėvėti atšvaitus, artėjant tamsiajam sezonui.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Užsiregistruoti į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus kurį laiką nepavyks

VMI siunčia svarbią žinią Kauno apskrities gyventojams

Automobilius pačioje Kauno širdyje statyti galima pigiau ir patogiau (foto, video)

Dvi kandidatės į Seimą šilainiškiams - vienas ir tas pats asmuo

Vogtas išmanusis laikrodis vyrų nematomais nepavertė: pareigūnai prašo pagalbos

Su E. Macronu Rukloje šiltai atsisveikinęs G. Nausėda: šis vizitas buvo labai svarbus

Kaune išmatų kibirą žmogui ant galvos išvertęs pilietis išgirdo teismo sprendimą

Pasaulis be žiniasklaidos: ar įmanomas toks scenarijus?

Koronavirusas nustatytas Kaune paskaitą vedusiam dėstytojui: izoliuotis privalo 28 studentai

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas