NATO naikintuvus apžiūrėjęs G. Nausėda: Lietuva labiau stiprins oro gynybą

LR Prezidentūros nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susitiko su NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančiais Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, taip pat Lietuvos ir JAV kariais.

„Baltijos oro policijos misija – puikus NATO solidarumo pavyzdys. Besirotuojantys įvairių šalių karių kontingentai su moderniausia karine technika demonstruoja neišsenkantį Aljanso šalių įsipareigojimą Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės apsaugai“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, rimtas požiūris į regiono šalių gynybą, JAV pastangos vystant integruotą oro gynybos architektūrą, liudija, kad Baltijos šalių ir Lenkijos saugumas yra laikomas esmine sudėtine viso Aljanso saugumo dalimi, rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva siekia dar labiau sustiprinti oro gynybos pajėgumus ir tam skiria prioritetinį dėmesį. Šiuo tikslu vykdomas antžeminės vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS priemonių įsigijimas, kuris turėtų būti įgyvendintas 2021 metais. Pirmą kartą NASAMS sistemos elementai mūsų šalyje bus išbandyti dar šiais metais – rugsėjį Lietuvoje vyksiančiose daugiašalėse pratybose „Tobruq Legacy 2020“.

„Ir toliau darysime viską, kad galėtume būti saugūs. Puikiai žinome, kad atgrasymas veikia tik tada, kai potencialus priešininkas žino agresijos atveju susidursiantis su tvirta valia, tinkamais pratybose testuojamais gynybos pajėgumais“, – sakė Prezidentas.

Susitikęs su NATO oro policijos misiją vykdančiais šalių kontingentais, šalies vadovas kariams palinkėjo sėkmės ir padėkojo už prasmingą misiją.

Prezidentas taip pat susipažino su sąjungininkų naikintuvais F-18 „Hornet“ (Ispanija) ir „Eurofighter Typhoon“ (Jungtinė Karalystė) bei Lietuvos KOP turima karine technika.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prašoma visuomenės pagalbos: Kauno pareigūnai ieško į namus nesugrįžusio vyro

Susisiekimo ministerija inicijuoja ilgalaikę programą laivybai Nemunu atnaujinti

Kaune elektrinių paspirtukų vairuotojams buvo dalinami šalmai

Šalia Kauno įkūrė krevečių auginimo ūkį: bandys užkariauti Europą

Kauno Sobore įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai

Kauno apskrities policininkams įkliuvo ne vienas gerokai įkaušęs vairuotojas

Lietuvoje patvirtinti dar 37 koronaviruso atvejai, 29 iš jų - Kauno apskrityje

Kauniečiai vėl užfiksavo neįprastą reiškinį virš Kauno

Tiesioginė transliacija: Jonava švenčia 270-tąjį gimtadienį

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą