Lietuvoje nuspręsta blokuoti 29 piratines muzikos ir knygų svetaines

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį priėmė 19 sprendimų blokuoti 29 interneto svetainių kopijas, kuriose yra neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys – muzikos, audiovizualiniai kūriniai ir knygos. LRTK pirmininkas Mantas Martišius posėdyje pabrėžė, kad komisija pagal įstatymus gina pažeistas autorių teises ir toliau tęsia kovą su piratavimu internete.

„Piratinių svetainių blokavimas yra nuolatinis LRTK darbas, kuris duoda vaisius – neabejotinai mažėja šių svetainių žiūrėjimas“ – komisijos pranešime cituojamas LRTK pirmininkas.

LRTK savo iniciatyva atliko stebėseną dėl pirminių svetainių naujų interneto domenų, identifikuojančių interneto svetaines, kurios suteikia prieigą prie tos pačios veiklos kaip ir pirminės interneto svetainės.

Sprendimus dėl prieigos prie šiuo metu tikrintų interneto svetainių kopijų pirminių svetainių blokavimo LRTK buvo priėmusi anksčiau ir juos sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas. Interneto svetainės buvo įtrauktos į LRTK interneto svetainių, naudojamų neteisėtai viešai paskelbti autorių teisių saugomą turinį, sąrašą.

Stebėsenos metu nustatyta, kad tikrinamose interneto svetainėse neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys yra pasiekiamas naujais interneto domenų vardais nežymiai pakeičiant pirminės interneto svetainės pirmojo ar antrojo lygio domenus: pridedamos arba pašalinamos kelios raidės, skaičiai, kiti ženklai, pasikeičia domeno galūnė ar pan. Anot LRTK, interneto svetainių kopijų vizualinė išraiška ir jų vartotojo sąsajos yra beveik tapačios pirminėms interneto svetainėms.

„Atsižvelgusi į stebėsenos išvadas ir vadovaudamasi Privalomų nurodymų taikymo interneto prieigos paslaugų teikėjams tvarkos aprašu (…), LRTK nusprendė užblokuoti 29 interneto svetainių kopijas, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys“, – teigiama pranešime.

LRT nurodo, kad sprendimai dėl naujų interneto domenų vardų blokavimo neturi būti sankcionuojami Vilniaus apygardos administracinio teismo.

Interneto prieigos paslaugų teikėjai ne vėliau kaip per 5 dienas nuo šių sprendimų gavimo dienos privalės panaikinti galimybę pasiekti LRTK įvardytose svetainėse neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį. Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių kopijų bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

43 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Du patyrę Kauno pareigūnai paslydo: pareikšti įtarimai

Branduolinės avarijos atvejui gyventojai raginami pasiruošti iš anksto

Gerą darbą padaryti norėję kauniečiai Sargėnuose papuolė į keistą situaciją

Nuo pirmadienio taikomi ribojimai atvykusiems iš Lenkijos ir dar trijų valstybių

Kauno „Akropolyje“ – humanoidų, robotų-šokėjų ir hologramų miestelis

Vien grįžtančiųjų registracija epidemiologai neapsiribos: į sąrašus gali būti įtraukti ir reginių dalyviai

Prezidentas G. Nausėda priverstas izoliuotis

Šilainių parduotuvėje siautėja vagišius – už įrankius susimokėti nepanoro

Po „Kas vyksta Kaune“ publikacijos apie incidentą autobuse - atnaujinta kaukių dėvėjimo tvarka

Be pietų likusi kaunietė išgąsdino miestelėnus