Nemokamų vasaros treniruočių ciklas Kauno rajono gyventojams – Kas vyksta Kaune

Nemokamų vasaros treniruočių ciklas Kauno rajono gyventojams

I. Gaižausko nuotr.

Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visų amžiaus grupių Kauno rajono gyventojus vasaros vakarus ragina leisti sveikai ir kviečia į nemokamų treniruočių ciklą po atviru dangumi. Nuo liepos 1 dienos startuojantys užsiėmimai apims net penkias skirtingas veiklas: jogą, zumbą, funkcines treniruotes, kineziterapinę mankštą bei kovos menus.

„Stiprinti kūną, gerinti nuotaiką bei atsipalaiduoti padėsiantys profesionalūs treneriai lankysis net dešimtyje Kauno rajono gyvenviečių, iš kurių kiekvienoje užsiėmimai vyks du kartus per savaitę – nuo liepos 1 iki rugsėjo 30 dienos. Numatytos penkios skirtingo tipo, tačiau visos ypatingai naudingos treniruotės, kurias Kauno rajono gyventojai galės pasirinkti pagal savo norus, poreikius bei laiko galimybes“, – sako Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Iveta Kučinskaitė.

Treniruotė Raudondvaryje / I. Gaižausko nuotr.

Nauda tiek kūnui, tiek protui

Specialistės teigimu, treniruotės atrinktos kruopščiai – atsižvelgiant į fizinius ir psichologinius gyventojų poreikius bei dažniausiai patiriamas judėjimo problemas. Jogos užsiėmimai gyventojams padės lavinti pusiausvyrą, gerinti lankstumą, o jos praktika, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus, teiks naudą ne tik kūnui, bet ir protui.

Tuo tarpu zumbos treniruotėse susipins Lotynų Amerikos ritmai, šokių žingsneliai ir aerobikos judesiai. Užsiėmimų metu bus sujungiamos gana paprastos choreografijos kombinacijos, tačiau apsigauti nereikėtų – taip bus sudeginama nemažai kalorijų.

Gyventojų mėgstamos funkcinės treniruotės – tai kasdienių žmogaus judesių, tokių kaip pritūpimo, žingsnio žengimo ar daikto paėmimo sujungimas į vieną visumą, siekiant stiprinti atskiras raumenų grupes.

Treniruotė Kulautuvoje / I. Gaižausko nuotr.

Kineziterapinės mankštos padės išlaikyti taisyklingą laikyseną, gerins koordinaciją, atpalaiduos raumenis. Mankštos rekomenduojamos žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, jaučiantiems nugaros ar sąnarių skausmus. Galiausiai kovos menų treniruotėje bus sujungiami rankų ir kojų judesiai, keičiant judėjimo kryptis, kūno padėtis, tempą. Treniruočių metu gerės gyventojų kūno kontrolė, koordinacija, reakcija ir balansas.

Dešimt skirtingų treniruočių vietų

Liepos 1-ąją startuosiantis nemokamų treniruočių ciklas vyks vakarais – iki pat rugsėjo pabaigos. Treniruotės bus organizuojamos Mastaičių, Kačerginės, Piliuonos, Padauguvos, Akademijos, Zapyškio, Čekiškės, Ežerėlio, Rokų ir Šlienavos gyvenviečių atvirose lauko erdvėse. Registracija į treniruotes nevykdoma, todėl galima prisijungti bet kuriuo metu.

Treniruotė Kulautuvoje / I. Gaižausko nuotr.

„Pratimus rekomenduojame atlikti pagal savo galimybes, o atsiradus bet kokiems nemaloniems pojūčiams – kreiptis į trenerį. Tėveliai į treniruotes gali atsivesti vaikus, tačiau už jų priežiūrą bus atsakingi patys. Specialaus pasiruošimo treniruotėms nereikia – svarbiausia dėvėti judesių nevaržančią aprangą, patogią avalynę bei nepamiršti vandens, o į jogos ir kineziterapinės mankštos užsiėmimus atsinešti kilimėlį“, – sako Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Detalų treniruočių tvarkaraštį Kauno rajono gyventojai gali rasti čia, o daugiau informacijos ir naujienų – socialiniame tinkle „Facebook“, Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro profilyje, arba susisiekę el. paštu iveta.kucinskaite@kaunorvsb.lt bei telefonu +37060388106.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA