S. Skvernelis: karantiną galima pabaigti, bet tada vėl turėtume koronaviruso protrūkį

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog karantiną galima pabaigti nors ir šiandien, tačiau grąžinus gyvenimą į įprastas vėžes, greičiausiai, lauktų naujas koronaviruso protrūkis.

„Taip, mes tą galime padaryti, šiandien pat nutraukti karantiną, tai reiškia, kad grįžtame į kovo 14-15 dienos padėtį, tai reiškia, kad mes nesilaikome socialinio atstumo, nesisaugome, nedėvime kaukių“, – Žinių radijuje ketvirtadienį sakė premjeras.

„Rekomendacijos visos yra labai gerai, bet vėl gi – tai yra masiniai renginiai, kelionės, atvykimas iš užsienio neribojamas. Tai turėtume vėl tą patį, matyt, protrūkį, tiktai klausimas būtų, kaip jis smogtų mums: lengviau, sunkiau“, – kalbėjo jis.

S. Skvernelis sako pasigedęs opozicijos solidarumo siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą – ypač pirmosiomis savaitėmis, kai reikėjo priimti sunkius sprendimus.

„Iš tiesų paskelbus karantiną, kada mes susidūrėme pirmą kartą su tokia situacija naujųjų laikų istorijoje, kur iš tiesų reikėjo priiminėti sprendimus, tie sprendimai buvo labai sunkūs. Jeigu čia kažkam atrodo, kad mes lengva ranka įvedėme vieną ar kitą priemonę“, – sakė jis.

„Aš tikėjausi sulaukti iš tos pačios opozicijos lyderių tiesiog ateiti, sakyti – Sauliau, premjere, pamirškime tuos mūsų politikavimus visus, rinkimai dar toli, kuo mes tikrai galima padėti – susitelkti visi kartu, bent porą mėnesių parodykime. Deja, to nebuvo. Vienas reikalavo nepaprastosios padėties įvedimo, blaškėsi, kiti apskritai tylėjo, paskui pradėjo kvestionuoti, torpeduoti…“ – kalbėjo premjeras.

Vyriausybei šią savaitę nusprendus karantiną tęsti toliau, dėl to valdančiuosius kritikavo opozicinės partijos. Liberalai pasiūlė įstatymu įpareigoti Vyriausybę dėl karantino patvirtinimo kreiptis į Seimą, o socialdemokratai ragino karantiną baigti.

Kritikai teigia, jog pagrindo karantinui nebeliko, o valdantieji jį naudoja kaip politinę priemonę.

Vyriausybė trečiadienį dėl koronaviruso šalyje įvestą karantiną pratęsė imtinai iki birželio 16 dienos, tačiau numatė daugiau atlaisvinimų renginiams, verslui bei atvykimui iš užsienio.

40 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno „Akropolyje“ – akį traukianti R. Kalinkino instaliacija (foto)

Situacija Šančiuose kartojasi: galimai užterštos nuotekos vėl teka į Nemuną

Tragiški įvykiai Lampėdžio ežere nesibaigia: tokios kruvinos vasaros dar nebuvo

Policija ieško „drąsuolio“: trenkė apsaugos darbuotojui, pasiuntė velniop ir pabėgo

Vyriausybė leido atvykti per 40 užsieniečių, kurie atliks būtinus darbus

Užfiksuotas Denge karštligės atvejis Kaune: patarimai keliaujantiems po egzotines šalis

Nužudytas asmuo galimai sukėlė naują koronaviruso plitimo bangą

Kartą Kaune gyveno... H. Vaitiekūnas: pasivaikščiojimas po Laisvę ir Šančius

Iš pareigų atleidžiamas Kelių direkcijos vadovas V. Andrejevas (papildyta)

FNTT pakratė šešėlinius prekeivius, mėsos laikymo sąlygos nustebino (foto, video)